FLAŞ! HBB’ nin Projesi Çöktü!

Hatay Büyükşehir Belediyesi İskenderun’ da yaptığı Battı Çıktı Projesi

İSKENDERUN TRAFİĞİNİ KİTLEDİ

HBB’ nin İskenderun’ da yapımı 400 günü geçen ve yaklaşık 100 Milyon TL’ ye malolan Battı Çıktı Projesi İskenderun’ da araç sürücülerini çileden çıkartıyor!

İskenderun PAC Meydanı mevkinde 1.800 metre olan battı çıktı projesi İskenderun’ da her geçen gün kazalara ve trafiğin kilitlenmesine sebep oluyor.

“HANİ ÇÖZÜMDÜ?”

HBB Başkanı Lütfü Savaş proje tanıtım kapsamında İskenderun’ a battı çıktı müjdesini “İskenderun’ un trafik sorununu çözüyoruz.” açıklamasında bulunmuş ve İller bankasından borçlandırılarak 100 milyon tl bütçe ile uzun süren inşaat yapımı sonunda yol trafiğe açılmıştı. İskenderunlu araç sahipleri; “Hani çözüm olacaktı? Araçlarımız daha ağır ilerliyor ve kazalar meydana geliyor.” açıklamasında bulunuyor.

“ORAYI KULLANMIYORUZ”

İskenderun’ da Battı Çıktı üst tarafı günde binlerce aracın geçiş güzergahı olduğu halde eski halinden daha kötü proje olduğu ve keşke yapılmasaydı serzenişte bulunan vatandaş şikayetçi.

“ALT YOL KULLANILMIYOR”

Battı Çıktı projesi üstü kilitlenirken alt transit geçişlerde yolun boş olduğu görülüyor. Yakın zamanda bir takım gençlerin oraya top oynarken videosu çekilirken projenin tekrar değişmesi ve üst yola çözüm bulunmasını istedi. Battı Çıktı sonunda yaya geçişinde sürekli ölümlü kazaların meydana gelmesinden ötürü ölümle burun buruna gelen vatandaş trafik çilesinden sonra ölüm korkusunu da yaşadıklarını dile getirdiler.