Flaş! Mete Aslan’ a Önemli Katılım

Demokrat Parti’ den İskenderun Belediye Başkan Adayı Mete Aslan’ a Önemli Katılım söylentileri yerel siyasete bomba gibi düştü.

Kamuoyunda son günlerde Mete Aslan’ a katılımın olacağı söylentileri 2-3 önemli nüfusa sahip soyisimlerinin katılmasıyla İskenderun’ da konuşulmaya başlandı.

ANKETLERDE DİĞER RAKİPLERİNE FARK ATMIŞTI

2019 Belediye seçimlerine kısa süre kalmasıyla hem sağ hemde sol seçmenden ciddi oy alacağı ve anketlerde açık ara 1. ci çıktığı gibi sandıkta da galip geleceği konuşulmakta.

“KENT DÜZENİ VE HUZURU İÇİN METE ASLAN”
İskenderun’ lu vatandaşlar kentin huzuru noktasında sadece emniyetin değil belediyenin de sorumluluk sahibi olduğunu ve bunu en güzel Mete Aslan döneminde hissedildiğini dile getiriliyor.

“METE ASLAN’ IN HİZMETLERİ KONUŞULUYOR”
1994 ve 2009 tarihleri arasında 15 yıl başarılı Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan’ a mitinglerde ve mitinglere katılamayan İskenderun’lular ciddi destek veriyor. Halk: “10 yıl geçmesine rağmen hala Mete Aslan’ ın hizmetleri konuşuluyorsa demek ki bu işi partiler değil işi bilenlerin yapabiliyor. İskenderun tarihinin en iyi belediye başkanı Mete Aslan” düşüncesini savunuluyor.

“HER PARTİNİN OYUNA TALİP”
Kamuoyunda oluşan önemli ilgi ve istekle yola çıkan Mete Aslan hem AK Parti hem CHP hemde İyi Parti seçmenlerine hitap eden meclis üyesi listesi ve yerel politikasıyla bütün parti seçmenlerinin ortak adresi olmayı başaran ve İskenderun’ un Merkez adayı olduğunu dile getiren halk Mete Aslan’ ı koltuğa taşıyacak gibi. Kentte bir çok yeni eski siyaset ve makam görevi yapan atanmış ve seçilmişlerin Mete Aslan’ ın yanında yer alması gözlerden kaçmıyor.

“NEDEN İSKENDERUN İTTİFAKI?”
İskenderun ittifakı ile dayatma adaylarla, kendini, kentini ve kişileri tanımayan adaylarla yola çıkmanın hata olacağını dile getiren Mete Aslan, “Ben İskenderun’ luların, kendini İskenderun’lu hissedenlerin ve İskenderun’ u sevenlerin adayıyım diyerek gönüllerde taht kurmayı başardı. Geçmis tum defterleri kapattım tek derdimiz çocuklarımıza daha iyi ve huzurlu bir İskenderun bırakmaktır.”dedi.
Seçmen reaksiyonu Mete Aslan’ a doğru yönelmesi ve özellikle mitinglerde ciddi anlamda katılımın olması halk nezdinde “Seçimin Galibi İskenderun” fikrini oluşturdu.

“METE ASLAN’ DAN SURİYE’LİLERE ÖNEMLİ ÇÖZÜM!”
İskenderun ve Hatay’ da sosyal yaşam üzerine zorluk yaşayan Türk Vatandaşlarına karşın gözlemlerini dile getiren Mete Aslan; “Suriye’lileri memleketlerine gönderemeyiz belki ama onlarında Türkiye’ de İskenderun’ da yaşadıklarını hatırlatacağız.” açıklamasıyla yaşanılan problemlere çözüm odaklı bir yerel politika izleyeceği noktasında vatandaşların yaşadığı korkulara ışık tuttu.

“TEK KONUŞTUKLARI YAŞIM”
Yaş üzerinden laf edenleri seçim çalışmalarındaki enerjisi ve temposuyla cevap veren Mete Aslan; “Memleketler bedenle değil beyinle yönetilir. İskenderun’ un sorunlarını, eksiklerini ve yapılması gerekenleri iyi biliyoruz. Şahsıma gösterilen teveccühlerle mutlu oluyorum. İskenderun’ u en çağdaş şekilde yöneteceğiz. Eskiden olduğu gibi gurur duyulan İskenderun kent seviyesine getirmektir.” açıklamasında bulundu.

“ÇEKİLME LAFLARI YALAN OLDU”
Hakkında çekilecek iftiralarına karşı sık sık açıklama yapan Mete Aslan “Beni hiçbir güç ve para çektiremez. Benim kapım açık buradan sesleniyorum gelin siz çekilin.” dedi. MHP Eski Milletvekili İyi Parti kurucusu Şefik Çirkin’ in ziyareti ve bir çok siyasi ziyaretlerle bu algının dedikodu ve bu dedikonun kapandığını ispatladı.

ASLAN” İSKENDERUN HBB DEN BÜYÜKTÜR”

Yetki olarak bütçe olarak tamam ama İskenderun hakettiği alacakları karşısında HBB’nin karşısına geçip biz bunu istiyoruz. Biz büyük bir kentiz deyip istediğimiz ve hakettiğimiz hizmeti almadan o masadan kalkmayacağız. Iskenderun sadece ekonomide sosyal yaşam ve nüfusla değil alacağı olan hizmetlerde de her ilçeden büyüktür. Çünkü 10 yıl içinde bu kente birşey verilmedi. Yatırım yok, içme suyu hala gelmedi ve spor bitti.

“İSKENDERUNSPOR ŞEREFİMİZDİR”

“Süper lige sahip güce, maddiyata , nüfusa ve yeteneğe sahip bu kentin çocukları BAL liginde amatörlere düşürüldü. Bunu hakketmiyor. Turuncu yeşil bayrağımız dalgalansın diye 15 yıl evvel ciddi paralar yatırdık bu kulübe ama şuan koça işadamları 3-5 bin ödeyerek takıma çare olduklarını sanıyorlar. Iskenderun da beslenip kazanan yaşayan herkes bu kentin ekonomisi, geleceği ve gururu için elini taşın altına koyacak. Bu takımı omuzlarımızda üst liglere çıkartacağız.” Dedi.