29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Ağustos 17:52
Yorum Yok
5051
FLAŞ! METE ASLAN’A İZİN YOK

FLAŞ! METE ASLAN’A İZİN YOK

Mete Aslan İsmine Valilik Tarafından Onay Verilmedi.

2009 Yılında İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ile bazı meclis üyeleri oy çokluğu ile Mete Aslan Bulvarı ismini Tayfur Sökmen olarak değiştirilmişti.

10 Haziran 2016′ da özellikle İskenderun MHP Meclis üyelerinin girişimi ile gündeme alınan ve Hatay Büyükşehir Belediyesi meclisinde “Eski isim olan Mete Aslan olarak gündeme alınmış ve oy çokluğu ile değiştirilmişti.

Ancak Hatay Valiliği bu kararı onaylamayarak bulvarın adının Hatay Devletinin ilk ve Tek Cumhurbaskanı olan Tayfur SÖKMEN olarak kalmasına karar vermiştir.

Dönemin İskenderun CHP Meclis üyesi olan Ercüment Kimyon’ un bizzat dilekçe ile itirazda bulunmuş ve Valilik tarafından verilen yazılı cevapta onay verilmediği yazılmıştır.

İşte O Dilekçe;err

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: