Flaş!Tapu’da Büyük Vurgun

İskenderun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele şube müdürlüğünün sıkı takibi sonucu 9 kişi yakalandı. 

Hatay İskenderun Emniyeti KOM Müdürlüğü tarafından düzenlenen başarılı Operasyon ile Osmaniye, Erzin, Dörtyol ve Iskenderun’da hazırladıkları sahte evraklarla başkalarına ait arsa ve konut satışını yaptıkları öne sürülen 1’i tapu müdürlüğünde memur 9 kişi gözaltına alındı.
Konu ile ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü, İskenderun KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, satışın sahte evraklarla gerçekleştirildiğini belirledi.

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, yaklaşık 8 ay süren teknik ve fiziki takibin bir il 4 ilçede eş zamanlı baskın yaparak Tapu Müdürlüğünde görevli memuru gözaltına aldı.

Şüphelilerin, sahte kimlik ve tapular düzenleyerek daha önceden anlaştıkları memurun yardımıyla satışı gerçekleştirdikleri öne sürüldü. Bu şekilde haksız kazanç elde ettiği öne sürülen şüphelilerin hakkında Dörtyol adliyesinde mahkemeye çıkarıldı.

9 kişi gece 02.00’da mahkemeye çıkarıldı. C.T, M.İ, B.E, S.S, A.E tutuklandığı, H.D, M.H, B.A savcılıktan serbest S.T adli kontrolle serbest kalırken İzmir ilinde er olan Hasan Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüpheliler hakkında “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “Nitelikli dolandırıcılık” ve “Resmi belgede sahtecilik” suçlamaları bulunduğu öğrenildi.