Galibiyetin Adı Seyfi Dingil…

İskenderun Belediyespor biliyorsunuz ki doğru düzgün destek görmeden, kendi yağında hatta futbolcularına bile taksitlere bölerek ödeme yapan, eskiden bu halkın trilyonları verilerek alınan ama amatöre düşürülen, bir önceki dönemde ne yazık ki Yusuf Civelek’ in futbolu sadece halı sahalara terk ettirmesi kendi iki sene önce kendi halinde İskenderun1967spor’ un Arsuz’ a maddi imkansızlıklar sebebiyle satılmasından sonra çok değil 2014 yılında sıfırdan kurulan ve şu an 3. lige oynayan, sadece Seyfi Dingil başkanlığında İskenderun Belediyesi’ nin ciddi desteğini alan, sazlık alana dönen stadyumu tekrar spora ve sporcuya açıp, özellikle bugün 5 bin İskenderun sevdalısı taraftarlar yüzlerce araçlarıyla o stadyuma gelmesi, davullar zurnalarla destek görmesi, futbolcularına otobüsünden, harabeye dönen tesisleri otele çeviren, emek harcayan, belki de o pırlanta gibi gençlere sahip çıkan Seyfi Dingil’ dir bugünkü galibiyetin adı.
Kulüp başkanı Levent Duman ile görüştüğümde hergün her telefonda bizim yanımızda olan, soyunma odasından tesislere kadar gelen soran başkanımıza hediye ediyoruz derken gerçekten haklıydı.

Bu gün o eski günlerdeki İskenderunspor sevdalılarını gördüm, hasret çekenleri gördüm, hop oturup hop kalkan 5 bin taraftar gördüm. omuz omuza verip tanımadığı yanındakiyle gol sevincini paylaşanları gördüm.

Ne diyeyim bugün çocukluğumdaki o 5 temmuz stadyumundaki çığlıkları, sevinçleri gördüm.
Bu takıma sadece Seyfi Dingil ve bir kaç kurum değil hepimiz sahip çıkalım, destek olalım, yükseltelim…
Başka renkte takım yok, başka körfez yok, başka İskenderun yok!

IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ