15 Ağustos 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
3 Ocak 15:40
Yorum Yok
613
Gastrofest Hatay Sona Erdi

Gastrofest Hatay Sona Erdi

GASTROFEST HATAY AMACINA ULAŞTI

Hatay Büyükşehri Belediyesinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından onur konuğu olarak davet edildiği Lezzetli Kış Şöleni etkinlikleri, Hatay’ın turizmine büyük fayda sağladı. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’da hem doğa hem de gastronomi turizmine verdiği önem karşılık buldu.

Hatay’ın yöresel lezzetleri ile dolup taşan stantların yer aldığı Hatay Gastrofest alanını ziyaret eden konuklar, Hatay’a gelip lezzetleri yerinde tatmak için gün sayıyor.

Dünyaca ünlü bir hava yolu firması olan SunExpress, fuarın başlamasından 4 gün sonra yaptığı açıklama ile 2 Haziran’dan itibaren İzmir’den Hatay’a karşılıklı olarak haftada 3 sefer başlattıklarını duyurdu.

SunExpress’in başlattığı seferler ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle: “Binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyeti topraklarında kucaklayan, bütün dinleri barış içinde bir arada barındıran bir kültür mozaiği, ülkemizin lezzetleriyle meşhur şehirlerimizden Hatay’a 2 Haziran itibari ile İzmir’den haftada 3 sefer karşılıklı olarak bilet satışa açtığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.”

SunExpress bu müjdeye ek olarak Hatay için planlanan seferlerin Amsterdam (Hollanda), Düsseldorf, Berlin, Münih, Frankfurt, Stuttgart (Almanya) ve Paris (Fransa) havalimanlarına uçuş bağlantısı olan seferler olduğunu belirtti.

Firmanın yaptığı açıklamanın, Başkan Savaş’ın Hatay’ın sahip olduğu değerleri İzmir’de anlattığı konuşmanın hemen sonrasına denk gelmesi dikkat çekti. Katılım gösterdiği her platformda sevdalısı olduğu memleketi Hatay’ın sahip olduğu değerlerden söz eden Başkan Savaş, kentin hak ettiği değere kavuşması için hem hizmet hem tanıtım faaliyetlerine büyük önem veriyor.

Başkan Savaş’ın attığı adımlar hem ulusal hem de uluslararası arenada ses getiriyor. EXPO 2021’i kente kazandırarak dünyanın gözünü Hatay’a çeviren Başkan Savaş’ın emekleri karşılık buluyor.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “3. SAYFA ” Haberleri

Yayman: “19 Senedir Tarih Yazıyor”

AK PARTİ 19. SENEDİR TARİH YAZIYOR.. AK Partinin 19. Kuruluş yıldönümünde AK Parti Hatay milletvekili yazılı bir açıklama yaptı.. Tanıtım ve Medya... Devamı..

Kardeşini ve Annesini Öldürdü

Hatay Vali Yardımcısı ve Afrin’den sorumlu olan Tolga Polat, Adana’da avukat kardeşi Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat’ı vurarak öldürdü. Hatay Vali... Devamı..

HBB’den Kumlu’ ya Yol Yapımı

KUMLU’DAKİ ÇALIŞMALAR ÖZVERİYLE DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım, onarım ve iyileştirme... Devamı..

Son Dakika:Bedelli Askerlik…

2020 bedelli askerlik ücreti değişti: İşte yeni rakamlar Bedelli askerlik 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli... Devamı..

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi. İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban... Devamı..

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin” Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca... Devamı..

Antakya Bld Meclisi Toplanıyor

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’DE TOPLANIYOR                Antakya Belediye Meclisi, 5 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de Antakya Ticaret Borsası... Devamı..

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: