28 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
3 Ocak 15:40
Yorum Yok
546
Gastrofest Hatay Sona Erdi

Gastrofest Hatay Sona Erdi

GASTROFEST HATAY AMACINA ULAŞTI

Hatay Büyükşehri Belediyesinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından onur konuğu olarak davet edildiği Lezzetli Kış Şöleni etkinlikleri, Hatay’ın turizmine büyük fayda sağladı. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’da hem doğa hem de gastronomi turizmine verdiği önem karşılık buldu.

Hatay’ın yöresel lezzetleri ile dolup taşan stantların yer aldığı Hatay Gastrofest alanını ziyaret eden konuklar, Hatay’a gelip lezzetleri yerinde tatmak için gün sayıyor.

Dünyaca ünlü bir hava yolu firması olan SunExpress, fuarın başlamasından 4 gün sonra yaptığı açıklama ile 2 Haziran’dan itibaren İzmir’den Hatay’a karşılıklı olarak haftada 3 sefer başlattıklarını duyurdu.

SunExpress’in başlattığı seferler ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle: “Binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyeti topraklarında kucaklayan, bütün dinleri barış içinde bir arada barındıran bir kültür mozaiği, ülkemizin lezzetleriyle meşhur şehirlerimizden Hatay’a 2 Haziran itibari ile İzmir’den haftada 3 sefer karşılıklı olarak bilet satışa açtığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.”

SunExpress bu müjdeye ek olarak Hatay için planlanan seferlerin Amsterdam (Hollanda), Düsseldorf, Berlin, Münih, Frankfurt, Stuttgart (Almanya) ve Paris (Fransa) havalimanlarına uçuş bağlantısı olan seferler olduğunu belirtti.

Firmanın yaptığı açıklamanın, Başkan Savaş’ın Hatay’ın sahip olduğu değerleri İzmir’de anlattığı konuşmanın hemen sonrasına denk gelmesi dikkat çekti. Katılım gösterdiği her platformda sevdalısı olduğu memleketi Hatay’ın sahip olduğu değerlerden söz eden Başkan Savaş, kentin hak ettiği değere kavuşması için hem hizmet hem tanıtım faaliyetlerine büyük önem veriyor.

Başkan Savaş’ın attığı adımlar hem ulusal hem de uluslararası arenada ses getiriyor. EXPO 2021’i kente kazandırarak dünyanın gözünü Hatay’a çeviren Başkan Savaş’ın emekleri karşılık buluyor.

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Diğer “3. SAYFA ” Haberleri

İTSO’da Ocak Ayı Toplantısı

İTSO Ocak ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi İTSO Meclisinde ekonomik güç birliği mesajları verdi İskenderun Ticaret ve... Devamı..

ARiAD’dan Tosyalı’ya Ziyaret

Arsuz İş Adamları Derneği (ARİAD) Başkanı Adnan Ağır ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti... Devamı..

HGC’den Vali Soytürk’e Ziyaret

Kilis Valisi Recep Soytürk İle Bölgesel Sorunları Görüşüldü. Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak, Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek, İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez, Gazeteci... Devamı..

En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender... Devamı..

Antakyada Asfaltlama Çalışması

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ “ESKİ SANAYİ SİTESİ CADDE VE SOKAKLARINDA” ASFALTLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarını gece gündüz... Devamı..

Başkan Tosyalı: İmar Askıda…

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILIYOR İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, imar planın askıya çıkarılacağını belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,... Devamı..

Arsuz Belediyesi Hijyen Eğitimi

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi veriliyor. Arsuz’da kurulan Yöresel... Devamı..

Emniyete Araç Hibe Edildi

Hayırsever iş insanları ve STK’lardan Emniyete araç hibe edildi. Hatay’ın İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne hayırsever iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK)... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: