Geleneksel Dost Yemeğine Devam

Her ay bir Oda başkanının ev sahipliğinde düzenlenen Kahvaltılı istişare toplantısı yılın son ayında Belen Şoförler Odasının ev sahipliğinde yapıldı. İstişare toplantısına İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Aldulkadir Akın, İskenderun İlçe J. Komutanı Binbaşı Kamil Türkdönmez, Belen Jandarma Komutanı Yüzbaşı Salih Aygün, Emniyet Amiri Ali Çolak ve oda başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkan Vekili ve İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, “Tabi ki bu toplantılarımızın asıl sebeplerinden birisi birlik ve beraberliğimizi arttırmak, şehrimizin ve esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında istişareler yapmak ve sorunları yetkili mercilere ulaştırmak. Bunu başardığımıza inanıyorum. Burada bir ekmeği beraber paylaşıyoruz ve diliyorum ki bu birlik ve beraberliğimiz her zaman daim olsun” dedi.

Yapılan kahvaltıların amacına ulaştığını dile getiren Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ise, “Biz, Belen ilçesi olarak kendi kaderimizi İskenderun’dan ayrı görmüyoruz. Hem kamusal manada, hem iş ilişkileri manasında ve hem de sosyal ilişkiler bağlamında, hakikaten İskenderun bizim kutup yıldızımız. Biz kendimizi öncelikle İskenderun Kaymakamına bağlı hissediyoruz. Her zaman bize ağabeylik ve öncülük yaptı. Bu manada varlığı bizim için çok önemli. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konukların karşılıklı bol bol sohbet ettiği toplantıda İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkan vekili Uğur Fırat Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’a kahve fincan takımı hediye etti.