Genç Avukat Komisyo Fer’e Emanet

HATAY BAROSU “GENÇ AVUKATLAR KOMİSYON BAŞKANLIĞI’’NA AVUKAT TALAT FER SEÇİLDİ

Mesleğe yeni başlayan genç avukatların kendilerini geliştirmeleri, ve sorunlarını kamuoyuyla paylaşabilmeleri için kurulan Genç Avukatlar Komisyonu, yeni başkanını belirlemek için seçime gitti.
Hatay Barosuna bağlı faaliyet gösteren ve 520 üyesi olan Genç Avukatlar Komisyonu Başkanlığına yapılan oylama ile Av. Talat Fer seçildi.

Avukat Fer, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin,
demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti niteliklerine bağlı kalarak mesleklerinin gereğini yerine getirdiklerini belirtti.

Komisyon olarak amaçlarının, “mesleklerinin onuruna yakışır nitelikte yeni nesil avukatların yetişmesi ve avukatlık mesleğinin doğru anlaşılabilirliğini aktarmak” olduğunu ifade eden Av. Talat Fer, şöyle devam etti: avukatların yönetime ve sorunların çözümüne etkin olarak katılımlarını sağlamaktır. Avukatlık mesleğinin toplum nezdindeki itibarının korunması ve geliştirilmesi, önerilerin ve taleplerin baro yönetim kuruluna iletilmesi yer almaktadır. Bu hususta şahsımı böyle bir göreve layık gören ve genç meslektaşlarımıza desteğini bir gün dahi esirgemeyen sayın Baro Başkanımız Avukat Hüseyin Cihat Açıkalın’a, saygıdeğer Yönetim Kurulu üyelerimize, komisyon üyelerimize ve tüm meslektaşlarıma saygı ve şükranlarımı sunarım.”
Genç Avukatlar Komisyonu’nun önümüzdeki hafta yönetim kadrosunu belirlemesi bekleniyor.