27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Şubat 21:46
Yorum Yok
654
Genç kızlara Sevgililer Günü Uyarısı

Genç kızlara Sevgililer Günü Uyarısı

Çin’de internet üzerinden örgütlenen cinsellik karşıtı bir grup kadın, Sevgililer Günü öncesi hazırladıkları afişlerle genç kızlara erkeklere karşı dikkatli olmaları çağrısı yaptı.

Çin’in kuzeyindeki Hıbey eyaletinin Şıciacuang şehrinde İnternet üzerinden örgütlenerek Sevgililer Günü öncesi genç kızları uyaran bir grup kadın hazırladıkları, ‘Sevgililer gününde raydan çıkma’ yazılı afişlerle genç kızlara, ‘erkeklere karşı dikkatli olmaları’ yönünde uyarılar yaptı.

500’den fazla otobüs durağında bulunan afişlerde dikkati çekmesi adına kırmızı renk kullanan grubun girişimi, şehir halkı tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

Afişlerdeki, ‘Sevgililer gününde raydan çıkma, günü ailenin yanında tamamla’ ifadesi kısa sürede ülkede en çok konuşulan slogan oldu.

Cinsellik karşıtı grup afişlerde ayrıca ünlü İngiliz filozof Bacon’ın, ‘’Dünyadaki çoğu güzel kadın gönüllerince geçirdikleri bir gençliği, pişmanlıkla dolu bir yaşlılık geçirerek öder’ şeklindeki sözlerinden alıntı yaparken, Şanghay Ulusal Halk Kongresi temsilcilerinden Bo Vançing’in, ‘Kızlar için en güzel çeyiz bekarettir’ sözüne yer verdi.

Otobüs duraklarından başka, alışveriş merkezleri ve katlı otoparklara da afiş asan grup, buralarda da “Hayırlı evlat anne babasının yüzünü kızartacak iş yapmayandır” ifadelerini kullandı.

Cinsellik karşıtı grup adına açıklama yapan Şia Hayşin, bölgedeki yerel internet sitesine yaptığı açıklamada, afişlerin basım ücreti ve reklam panolarının kira masraflarını tamamıyla kendilerinin karşıladığını ifade ederek, merkezi yerleri özellikle seçtiklerini, herkesin görmesini istediklerini belirtti.

“Kimseden bu iş için para yardımı istemedik, fikir ortaya atıldıktan sonra herkes gönüllü yardımda bulundu” diyen Şia, “Reklam panolarında yayımladığımız afişlerle umuyoruz ki toplumda bazı şeylerin düzelmesi adına faydalı oluruz ve birçok aile trajedisine de engel oluruz” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Diğer “YAŞAM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: