Güler; Tek Tek Arayacağız

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
ARİFE TARİF GEREKMEZ
Cumhur İttifakını dışardan seyredenler var. Cumhur İttifakını kenardan izleyen dostlarımıza bunun ne anlama geldiğini, neden kurulduğunu, gerekirse tek tek arayarak, ziyaret ederek, bu ittifaka dâhil etmeliyiz.
Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Belen İttifak adayı İbrahim Gül, İskenderun seçim Bürosu’nun açılışından sonra İskenderun Milliyetçi Hareket Partisi İlçe teşkilatını ziyaret ettiler.
Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, MHP İlçe Teşkilatın da yaptığı konuşmada Cumhur İttifakını dışardan seyredenler var. Cumhur İttifakını kenardan izleyen dostlarımıza bunun ne anlama geldiğini neden kurulduğunu gerekirse tek tek arayarak ziyaret ederek bu ittifaka dahil etmeliyiz sözlerine vurgu yaptı ve konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Cumhur ittifakının neden kurulduğunu görememiş düşünememiş bir şekilde dışında kalmış dostlarımızın makam mevki için, ya da daha fazla belediye başkanı çıkartmak için, kurulmadığını anlatmamız gerekiyor. Bu nedenle tüm teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor.
Hem Ak Parti tabanında, hem MHP tabanında kendisini cumhur ittifakı içinde görmek isteyen ama davet edilmeyi bekleyen arkadaşlarımızı bulup bu sürece davet etmek görevimizdir diye düşünüyorum.
Hatay HBB Adayı İbrahim Güler konuşmasına şöyle devam etti, ben geçmişte Ak Parti İl Başkanı idim. Ve o dönemlerde MHP İl Başkanı, şu anda milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı ile sık sık istişareler yaptık. Memleket ile alakalı meselelerde otururduk, birlikte kararlar alırdık. Bundan sonrada aynı çalışmalar içinde olacağız.
Çünkü biz aynı pınarlardan su içtik. Bu bu gün değil tarihler boyu böyle olmuştur.
Bazen bu dışarı yansımadıysa da biz bu bilinç ile hareket ettik. Milli ve yerli meselelere bakış açımız hep bu günkü gibi tek yumruk olmuştur.
Önümüzde önemli bir süreç var.
Bu süreç içerisinde: Benim bir teşkilatım yok, bundan sonra iki teşkilatım, iki il başkanım, iki kadın kolları başkanım, bir ülkü ocakları başkanım var.
Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte iki teşkilatımızın hizmetinde ve emrinde olmaya devam edeceğiz dedi.
Güler: Fatma Şahine şunu sordum ‘Başkanım Antep’e bakıyorum herkes Fatma Şahin, diyor bunun sırrı nedir?
Dedi ki ‘ben teşkilatlarımla hareket ederim’ Bende sizlerle ve Ak Parti teşkilatları ile birlikte istişare içinde memleket odaklı, devlet odaklı, millet odaklı, Hatay odaklı, birlikte çalışacağız, birlikte imar edeceğiz ve Hatayı birlikte ihya edeceğiz.
Cumhur ittifakının bayrağını sancağa dikeceğiz. Önümüzde 58 gün kaldı gece gündüz demeden çalışacağız diyen Güler, bizim tek davamız seçim kazanmak değil, Seçimi büyük ara farkla kazanıp, Cumhur ittifakında hem cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de Devlet Bahçeli nin başını dik tutmak zorundayız.
Son olarak Belen ittifak adayım İbrahim Gül der ki ‘Memleket ehil ellerde’ bende diyorum ki Memleket işi gönül işi, hep birlikte Allah’ın izni ile Cumhur İttifak’ının bayrağını sancağa dikeceğiz sözleri ile konuşmasına son verdi.