17 Haziran 2019 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Mart 14:23
Yorum Yok
494
Güler: Beka Meselesi Vardır

Güler: Beka Meselesi Vardır

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler ve beraberindeki heyet ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Antakya Haraparası Ayakkabıcılar Çarşı esnafını ziyaret ettiler.

Güler, ülkenin genel gündemine değinerek, Recep Tayyip Erdoğan’ın ya da Devlet Bahçeli’nin iktidar sorunu olmadığını, ama bu ülkenin beka meselesi olduğuna dikkat çekti; “Son 250 yılın en güçlü dönemini yaşıyoruz. Bizleri bu ülkenin başına bela olmak isteyenler de izliyor. Yeni Zelanda’daki Müslümanlar da umudunu Türkiye’ye bağlamış dünyadaki tüm Müslümanlar da izliyor. Bu seçim bunun için önemli” dedi.

HATAY’DAN MARKA ÇIKARTAMADIK

‘Müthiş potansiyeline rağmen Hatay’dan marka çıkartamadık’ diyen Güler, “Biz sadece sorunlarıyla boğuşan bir kent tablosu çizdik. Örneğin Türkiye’de üretilen erkek ayakkabısının % 40 burada üretiliyor. Ama bunu kimse bilmez. Ne yazık ki Hatay’da ayakkabıcılığı tanıtamadık” dedi.

MİLLETİN HAKKI BOĞAZINA KILÇIK GİBİ TAKILIR

Hatay HBB başkanı CHP’li Savaş’a seslenen Güler, “Milletin hakkını nasıl olur da çarçur edersin? Bu hak bir gün boğazına kılçık olur takılır. Son iki ayda yaptığı usulsüzlüklere bakınız. Milletin parası ile seçim çalışmalarına giren bir belediye den ne hayır gelir?

BÜYÜKŞEHİR 2 AYDA 10 MİLYONLUK ÇİÇEK FATURASI KESMİŞ

‘’HBB Başkanı Lütfü Savaş, iki ayda 10 Milyonluk çiçek faturası kesmiş. HATSU işçileri maaşını alamaz iken bu kadar çiçek faturası sizce hak yoluna harcanmış olabilir mi? Bir belediye 15 ilçesi sıkıntılı, birçok ihtiyacı karşılanmamış iken bu kadar çiçek ile ne yapmayı düşünmüş olabilir? İşte bunun ve diğer tüm yolsuzlukların hesabını bizzat ben soracağım” sözlerini işaret etti.

HATAY KİMSE’NİN BİLMEDİĞİ BİR PIRLANTA

Ayakkabıcılar çarşısı ziyaretinin ardından HAGİAD’ı da ziyaret eden Güler, burada Cumhur ittifakına destek istedi. “Birleşerek güçleneceğiz. Üreterek zenginleşeceğiz ve bu kenti büyüteceğiz. Tarım, turizm, sanayi, lojistik, teknolojide, sanat ve sporda büyüteceğiz, Üniversite sayımızı çoğaltacağız. Ulaşımı çözeceğiz dedi.
Sanayimizin potansiyeli ortada. Yaş meyve sebze pazarı, mobilya sektörü burada. İstanbul’dan sonra en büyük lojistik merkezi Hatay ama ne acıdır ki Türkiye’nin bundan haberi yok. Büyüyebilmek sağlıklı bir kent olabilmek için İlçe, büyükşehir ve hükümet ayağını sağlıklı bir şekilde kurgularsak kim kazanacak? Hatay kazanacak” diye konuştu.

OVAKENT’TE BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI

AK Parti Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Belediye Başkan Adayı İzzettin Yılmaz ve teşkilat üyeleri ile birlikte Ovakent’te Afgan asıllı vatandaşlarla da bir araya gelen AK Parti Büyükşehir Başkan Adayı Güler, Hatay için hazırladıkları dev projeleri de paylaşarak Cumhur İttifakı’na destek istedi. Ovakent’teki vatandaşların yoğun ilgi ve coşkusu yaklaşmakta olan yerel seçim öncesi Ovakent’in kararını gösterir nitelikteydi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Flaş! Tır Alev Aldı

Iskenderun Otobanında seyir halindeki tır alev aldı. Payas- İskenderun otoban yolunda sebebi bilinmeyen bir nedende dolayı seyir halinde giden tır alev aldı.... Devamı..

Gökkuşağı Kreşten Karne Etkinliği

İskenderun’ da adından söz ettiren Gökkuşağı Kreş “Karne Etkinliği” ile öğrencileriyle kutlama yaptı. Eğitim-Öğretim sürecinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek geleceğe emin adımlarla hazırlayan... Devamı..

ŞOK! Doktor Bile Şaşırdı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, karın ve göğüs ağrısıyla doktora giden Tunahan Okan Özdal’ın kalın bağırsağının yüzde 70’inin göğüs kafesinde olduğu ortaya çıktı. Dörtyol’da... Devamı..

Izgaralar Yerine Takıldı

ÇALINAN IZGARALAR YERİNE YENİSİ YERLEŞTİRİLDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kentin muhtelif noktalarında meydana gelen yağmursuyu ızgaralarının çalınma... Devamı..

HBB’den Ücretsiz Yaz Kursu

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı ikinci spor kompleksi ve yaşam merkezinde ücretsiz... Devamı..

Karaağaç Kaldırımları!

Yıllardır kendi belediyesi olmuş fakat sonradan Arsuz’ a bağlanmasına rağmen hala Karaağaçlı halkın hizmet almakta işkence çektiği bir ilçe. Yıllardır çevre ilçelerin... Devamı..

Yolbulan A.Ş’de Sözleşme Sevinci

YOLBULAN METAL SAN. VE TİC. A.Ş ‘DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ; Yolbulan Metal ve San.Tic. A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında sürdürülen 2.... Devamı..

ATLAS ENERJİ’den Kutlama

Atlas Enerji Üretim A.Ş’ den Ramazan bayramı kutlaması Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: