Güney Akademi Hatay Şampiyonu Oldu

Güney Akademi Gençlik ve spor Kulübü, Hatay Yıldız Erkek Kulüplerarası Basketbol final serisinde Hatay Büyükşehir Belediyesini ilk maç 72-56 ikinci maç 64-58’lik skorlarla mağlup ederek Hatay Şampiyonu oldu.

Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan final sersinin maçlarının ardından, İskenderun temsilcisi Güney Akademi birinci, Hatay Büyükşehir Belediyesi ikinci, Antakya Güney Gençlik takımı ise Hatay 3.’sü oldu.

Şampiyon Güney Akademi Spor Kulübü’ne birincilik kupa ve madalyaları, Antakya Spor Kompleksi Müdürü Yaşar Kışlıoğlu ve Antakya Kapalı Spor Salonu Amiri Murat Tayfur Baber tarafından takdim edildi.

Kıran kırana bir mücadeleye sahne olan final serisinin son maçında Güney Akademi oyuncuları, bir ara 8 sayılık farkla geri düşmelerine rağmen, özellikle 4. Periyottaki etkili oyunuyla son maçtan da galip gelmesini bildi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Güney Akademi Spor Kulübü baş antrenörü Nebil Özdemir, “Oyuncularımız 10 ayı aşkın bir süredir bu hedef için hazırlandılar. Özellikle İskenderun grubu maçları sonrasında yarı final ve final serisinde 4’te 4 yaparak, kupayı ne kadar istediklerini gösterdiler. Asıl başarı sahada ter döken oyuncularındır. Kulüp tarihimizdeki 7. Hatay Şampiyonluğumuz tüm Güney Akademi ailesine hayırlı uğurlu olsun. ” dedi.