06 Temmuz 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
1 Haziran 12:29
Yorum Yok
3976
Güngör: Dikkat Edelim!

Güngör: Dikkat Edelim!

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör:
“NORMALLEŞME ADIMIMIZI ATARKEN AYAĞIMIZIN KAYMASINA İZİN VERMEYELİM”

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, “Salgın sürecinde kritik bir döneme giriyoruz. Normalleşme yönünde atılan adımların ve alınan kararların büyük bir titizlikle uygulanması gerekiyor. Salgın bitmiş değil, bu nedenle sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına ve kişisel temizliğe her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Kendimiz için, sevdiklerimiz ve ülkemiz için bunu başarabiliriz” şeklinde açıklamada bulundu.

Tüm dünyada ve ülkemizde görülen salgın nedeniyle alınan önlemlerin son dönemde normalleşme ve kontrollü hayat ilkesiyle gevşetilmeye başlanmasının ardından süreç ile ilgili Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu.

“Kesinlikle tedbiri elden bırakmamamız gereken yeni bir döneme giriyoruz” diyen Şube Başkanı Güngör, “Başta Amerika ve Avrupa’daki ülkelerin salgında yaşadığı zorluklar ve ölümler ortada. Çok şükür ülkemiz bugüne kadar eşi görülmemiş bu salgını daha az hasarla atlatma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Devletinden vatandaşına sağlık çalışanından tüm emekçilere kadar herkes ülkemizdeki bu olumlu tabloya büyük katkı verdi. Şimdi bu normalleşme ve kontrollü hayat sürecinde adımlarımızı atarken ayağımızın kaymasına asla izin vermemeliyiz. Tedbirlere sıkı sıkıya sarılmalı, gelecek güzel günleri hep birlikte inşa etmeliyiz” diye konuştu.

“EMEKÇİLER BİR ÖDÜLÜ HAK ETMİŞTİR”
“Bu zor süreç bizlere bir kez daha göstermiştir ki, işçinin, çalışanın emeği her şeyden kıymetli ve anlamlıdır” diyen Şube Başkanı Güngör, “Tıpkı sağlık çalışanları gibi bu sürecin bir başka kahramanları da herşeye rağmen fabrikalarda alınteri akıtmaya devam eden emekçilerdir. Sağlık çalışanları nasıl ki insanımızın sağlığının güvencesi olduysa, emekçiler de ülkemiz ekonomisinin birer neferleri olmuştur. Bu zorlu ve meşakkatli süreçte üretim, emekçilerin göstermiş olduğu cesaretle devam etmiştir. Bu nedenle hayatını riske atan, bu yönde mücadele eden emekçiler bir ödülü hak etmişlerdir. İşverenlere bu beklentiye kulak vermeleri yönünde çağrıda bulunuyorum” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Buyukelçi’den HBB’ye Ziyaret

BAŞKAN SAVAŞ KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY VE İŞ İNSANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Vali İsmi İçin İmza Toplandı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mustafa Yaman’ın isminin verildiği Spor Merkezi, okul binası ve cadde isimlerinin değiştirilmesi için bir grup... Devamı..

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde... Devamı..

Arsuz’a Nezaket Ziyareti

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Ümit Gökhan ÇİÇEK ilçemize ziyarette bulundu.Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ile birlikte Rhosus Antik Kentte incelemelerde bulunan,... Devamı..

Palmiye’de Tüp Bebek Dönemi

PALMİYE’DE ‘TÜP BEBEK MERKEZİ’ DÖNEMİİskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve... Devamı..

Yayman Tarihe Sahip Çıkıyor

TARİHİ BİNA KURTARILDITARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLDU Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan koruma altındaki tarihi bina restore edilerek kütüphane haline getirildi.. Türkiye’ye örnek olacak... Devamı..

HBB Yayla Yollarını Genişletiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından il genelinde yürütülen yol yapımı, bakımı ve onarımı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Dörtyol... Devamı..

Çinçin-Ceylan’dan Jet Ziyaret

ÇİNÇİN VE CEYLAN’DAN JET TURİZM’E ZİYARETAntakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu ve Defne Esnaf Kefalet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: