Gurur Veren Organizasyon

İskenderunlu İşadamı 15 Temmuz gecesi şehit olan Özel Harekatçı Hurşit Üzel’ in ailesine ev bağışında bulunan ve Ankara’ dan bir çok siyasetçi, bürokrasiden teşekkür telefonları alan Nurettin Kayış yaptığı organizasyon ile kente unutulmayacak bir anı yaşattı.

İskenderun Modern Evler semtinde geniş alanda yaptığı organizasyon ile milli duyguyu tekrar canlandırılmasında söz sahibi olan Nurettin Kayış Demokrasi Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif Ankara Beştepe Cami İmamı Mehmet Bilir tarafından okundu.

Kalabalık halk eşliğinde yapılan etkinliğe çok sayıda vatandaşlar katılırken Osmanlı Mehteran Takımı’ nın marşları çalmasıyla vatandaşlar coşkulu dakikalar yaşadı. Daha sonra konuşmacı olarak katılan Akdeniz Üniversitesi İlh. Fak. Dekan.Yrd. Yasin Pişkin organizasyona katılan yüzlerce kişiye hitap etti.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’ un teşekkür plaketi verirken organizasyona katılanlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Bağış yapan Nurettin Kayış yaptığı açıklamada; “Bizler bu ülke için canını veren kanıın akıtan vatan evlatlarına üstümüze düşen görevi yerine getirmemiz gerekmektedir. 15 Temmuz gecesi ülkemizin bölünmemesi için sokağa çıkan vatandaşlarımızın üstün mücadelesini bu organize ile tekrar canlandırdık. Hiçbir kimsenin unutmaması gereken bir olaydı. Allah bir daha böyle olaylar ülkemize yaşatmasın. Bu organizasyonda bize çevre düzeni olarak yardımcı olan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ a ve yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.