06 Aralık 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
16 Aralık 18:19
Yorum Yok
962
HADER START VERDİ

HADER START VERDİ

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Alanya Hataylılar Derneği (HADER) yönetimi, kurucu üyelerle bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis girişi karşısında bulunan Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde hizmete girecek dernek, görkemli bir törenle açılacak. Başkanlığını Abdullah Alkan’ın yapacağı dernekte Ayhan Doğru da başkan yardımcılığı görevini üstlenecek. Yönetimde ise Bekir Uyar, Cemile Varoğlu, Cevri Kahraman, Ekrem Özen, Erkan Başdemir, Hasan Kuzu, İzzet Kılıç, Mehmet Göksu, Selenay Çelik, Adnan Kutlu Güçlü yer alacak.

Derneğin faaliyete geçmesinin ardından yürütülecek çalışmaların görüşüldüğü toplantıya, Alanya eski Kaymakamı da olan Hataylı Cengiz Gökçe, Emekli Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Söğüt ile birlikte çok sayıda isim katıldı. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Abdullah Alkan, “Burada birbirinden değerli arkadaşımızla, ağabeyimizle, kardeşimizle bir araya geldik. Alanya’da Konyalılardan sonra en çok Hataylı yaşıyor. Üzücü tarafı ise Hataylıların bugüne kadar bir araya gelememiş olması. Hemen hemen 10 bin Hataylı’ yı Alanya’da kurduğumuz bu dernekle bir araya getirmek istiyoruz. Bu derneğe olan ihtiyacımızı, 10 yıldır komşum olan ancak Hataylı olduğunu yeni öğrendiğim bir komşum vesilesiyle daha iyi hissettik. Geçici olarak dernek binamız yeni hizmete giren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis karşısındaki Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde yer alıyor. Tabi ki bu geçici bir adres, istiyoruz ki derneğimize güzel bir yerde tesis kazandıralım, bir lokal oluşturalım. Zaman içerisinde bunun adımlarını da atacağız. Dernek yönetimi de şu aşama için geçici. Kuruluş için bir an evvel yönetim oluşması gerekiyordu, 6 ay sonrasında zaten olağan bir genel kurul yapılacak. O süreçte yönetimin daha da genişlemesini istiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu aşamada ‘Hatay’ın şu ilçesindenim, bu ilçesindenim’ diye bile ayrım olmadan tüm üyelerimizi tek bir çatı altında toplamalıyız” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

Reyhanlı’ da Uyuşturucu Ele Geçirildi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 40 bin 82 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla... Devamı..

İskenderun’da DHKP/C’li Yakalandı

İskenderun’ da terör örgütü DHKP/C üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü operasyonla yakalandı.İskenderun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Amirliği ekipleri,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: