HADER START VERDİ

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Alanya Hataylılar Derneği (HADER) yönetimi, kurucu üyelerle bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis girişi karşısında bulunan Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde hizmete girecek dernek, görkemli bir törenle açılacak. Başkanlığını Abdullah Alkan’ın yapacağı dernekte Ayhan Doğru da başkan yardımcılığı görevini üstlenecek. Yönetimde ise Bekir Uyar, Cemile Varoğlu, Cevri Kahraman, Ekrem Özen, Erkan Başdemir, Hasan Kuzu, İzzet Kılıç, Mehmet Göksu, Selenay Çelik, Adnan Kutlu Güçlü yer alacak.

Derneğin faaliyete geçmesinin ardından yürütülecek çalışmaların görüşüldüğü toplantıya, Alanya eski Kaymakamı da olan Hataylı Cengiz Gökçe, Emekli Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Söğüt ile birlikte çok sayıda isim katıldı. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Abdullah Alkan, “Burada birbirinden değerli arkadaşımızla, ağabeyimizle, kardeşimizle bir araya geldik. Alanya’da Konyalılardan sonra en çok Hataylı yaşıyor. Üzücü tarafı ise Hataylıların bugüne kadar bir araya gelememiş olması. Hemen hemen 10 bin Hataylı’ yı Alanya’da kurduğumuz bu dernekle bir araya getirmek istiyoruz. Bu derneğe olan ihtiyacımızı, 10 yıldır komşum olan ancak Hataylı olduğunu yeni öğrendiğim bir komşum vesilesiyle daha iyi hissettik. Geçici olarak dernek binamız yeni hizmete giren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis karşısındaki Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde yer alıyor. Tabi ki bu geçici bir adres, istiyoruz ki derneğimize güzel bir yerde tesis kazandıralım, bir lokal oluşturalım. Zaman içerisinde bunun adımlarını da atacağız. Dernek yönetimi de şu aşama için geçici. Kuruluş için bir an evvel yönetim oluşması gerekiyordu, 6 ay sonrasında zaten olağan bir genel kurul yapılacak. O süreçte yönetimin daha da genişlemesini istiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu aşamada ‘Hatay’ın şu ilçesindenim, bu ilçesindenim’ diye bile ayrım olmadan tüm üyelerimizi tek bir çatı altında toplamalıyız” dedi.