23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
16 Aralık 18:19
Yorum Yok
900
HADER START VERDİ

HADER START VERDİ

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Alanya Hataylılar Derneği (HADER) yönetimi, kurucu üyelerle bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis girişi karşısında bulunan Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde hizmete girecek dernek, görkemli bir törenle açılacak. Başkanlığını Abdullah Alkan’ın yapacağı dernekte Ayhan Doğru da başkan yardımcılığı görevini üstlenecek. Yönetimde ise Bekir Uyar, Cemile Varoğlu, Cevri Kahraman, Ekrem Özen, Erkan Başdemir, Hasan Kuzu, İzzet Kılıç, Mehmet Göksu, Selenay Çelik, Adnan Kutlu Güçlü yer alacak.

Derneğin faaliyete geçmesinin ardından yürütülecek çalışmaların görüşüldüğü toplantıya, Alanya eski Kaymakamı da olan Hataylı Cengiz Gökçe, Emekli Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Söğüt ile birlikte çok sayıda isim katıldı. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Abdullah Alkan, “Burada birbirinden değerli arkadaşımızla, ağabeyimizle, kardeşimizle bir araya geldik. Alanya’da Konyalılardan sonra en çok Hataylı yaşıyor. Üzücü tarafı ise Hataylıların bugüne kadar bir araya gelememiş olması. Hemen hemen 10 bin Hataylı’ yı Alanya’da kurduğumuz bu dernekle bir araya getirmek istiyoruz. Bu derneğe olan ihtiyacımızı, 10 yıldır komşum olan ancak Hataylı olduğunu yeni öğrendiğim bir komşum vesilesiyle daha iyi hissettik. Geçici olarak dernek binamız yeni hizmete giren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis karşısındaki Çıtırım Pastanesi’nin üzerinde yer alıyor. Tabi ki bu geçici bir adres, istiyoruz ki derneğimize güzel bir yerde tesis kazandıralım, bir lokal oluşturalım. Zaman içerisinde bunun adımlarını da atacağız. Dernek yönetimi de şu aşama için geçici. Kuruluş için bir an evvel yönetim oluşması gerekiyordu, 6 ay sonrasında zaten olağan bir genel kurul yapılacak. O süreçte yönetimin daha da genişlemesini istiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu aşamada ‘Hatay’ın şu ilçesindenim, bu ilçesindenim’ diye bile ayrım olmadan tüm üyelerimizi tek bir çatı altında toplamalıyız” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

Işık Şener; “HADO Siyaseti”

Lütfü Savaş ne yapsın? HADO’ yu İskenderun’ a getiriyoruz dedi itiraz. Arsuz’ a götürüyoruz dedi itiraz. Şimdi Lütfü Savaş “Buyurun yer gösterin!”... Devamı..

HBB’ den Sağlık Denetimi

HBB ZABITASINDAN BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPILDI Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda denetimi gerçekleştirdi. Vatandaşların... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: