HADER’in Konuğu Lütfü Savaş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Alanya Hataylılar Derneği HA-DER Yöneticilerini Kırmayıp Alanya Dernek Açılış gecesi davetine katılıp ev sahipliğini üstlendi.

Alanya’da yaşayan Hataylıların 3 ay önce kurduğu Alanya Hataylılar Derneği HA-DER tarafından 1. Alanya Tanışma ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. Derneğin açılışını kutlamak ve tanışmak amaçlı organizasyonda yerel sanatçı Muhterem Tüvür yöreye ait şarkılar seslendirdi. Derneğin gecesine

Akparti Antalya Milletvekili Kemal Çelik
Alanya İlçe Kaymakamı Mustafa Harputlu
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Alanya Emniyet Müdür Alper Avcı Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er Hataylı Emekli Alanya Kaymakamı Cengiz Gökçe Hataylı Emekli Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Söğüt
Siyasi Parti İlçe Başkanları Belediye Başkan Adayları ve Sivil Toplum örgütleri katıldı.

Gecede konuşan Ak Parti Antalya Mv. Kemal Çelik Hatay’a sık sık gittiğini, Hatay’ı ve Hatay Halkını sevdiğini Gönül Bağı olduğunu Dile getirdi ve Bu derneğin Alanya’da Yaşayan Hataylılara Hayırlı olmasını temenni etti.

Gecede Konuşma Yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş “Alanya’da yaşayan ve memleket aşkı ile Alanya’da kurulan Hataylılar Derneği’nin kültür ve dayanışma gecesine katıldık. Hemşehrilerimiz, Alanya’dan Hatay’a sarıldı Alanya Hataylılar Derneği Bütün hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Gecede konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’mız 79 milletten 17 bin yerleşik yabancının yaşadığı, 99 milletten ziyaretçinin olduğu, 81 vilayetten göç alan, çeşitli dinlerin, dillerin, kültürlerin ve medeniyetlerin oluşturduğu en huzurlu, en mutlu, en güvenli şehirlerinden birisi. Hataylılar ortak değerlerini ve kültürlerini yaşamak, yaşatmak için dernek kurdu. Hataylılarla birlikte yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Mutluluğumuz, huzurumuz, birliğiniz ve birliğimiz daim olsun” dedi.