Halil Demir ile Dünden Yarına…

24 Haziran 2018 Erken seçim kararıyla Ak Parti Hatay Mv Aday adaylık başvurusunda bulunan Halil Demir sosyal medya hesabından hemşehrilerine açıklamalarda bulundu.

“AMACIM YERELDE Kİ BİLGİ BİRİKİMİMİ GENELE TAŞIMAKTIR”

Çok kıymetli Hataylı aziz hemşerilerim;
1999 yerel seçimleri ile birlikte başlayan aktif politikacı kimliğimin 19. yılında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşarken, bu beraberliğimizde karşınıza alnı ak yüzü pak olarak çıkmanın gururunu da yüreğimde taşımaktayım.
İsterseniz size kendimi bir kez daha kısaca anlatmaya çalışayım.
Benim adım Halil Demir.
1963 yılında İskenderun’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi İskenderun’da bitirdim.
Liseden sonra girdiğim üniversite sınavları sonrası Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek okulunu kazandım ve 1985 yılında Van yüzüncü Yıl Üniversitesinden mezun oldum.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu mezuniyetimin ardından başladığım öğretmenlik görevimi yürütürken Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenlik Bölümünü devam ettim ve bu üniversiteyi de bitirerek İkinci üniversite diplomasını aldım.
İnsanoğlunun kaderi alnına yazılmış bir kere kul ne yapsa nafile.
Bende de öyle oldu. 13 yıllık öğretmenlik ve idarecilik görevim doğduğum beldem olan Azganlık ta ilköğretim okulunda idareci olarak görev yaparken bir anda kendimi aktif siyaset sahnesinin içinde buldum.
19 Nisan 1999 yılında eğitimci kimliğimi bir kenara bırakıp siyaset sahnesindeki yerimi aldım ve Fazilet partisinin Belediye Başkan Adayı olarak 28 Mart 1999 yerel seçimlerine girdim ve belde halkının teveccühleriyle Azganlık Belediye Başkanı seçildim.
Azganlık belediye başkanlığı görevini yürütürken bugün Türkiye siyasi tarihine adını altın harflerle yazan Adalet ve Kalkınma Partisinin 2001 yılında kurulmasıyla birlikte Ak Partiye katıldım.
2004 ve 2009 yıllarında Ak Parti Rozeti ile girdiğim Azganlık Belediye Başkanlık seçimlerini de tıpkı 1999 yerel seçimlerinde olduğu gibi halkın teveccühüyle kazandım ve toplamda: 3 dönem 15 yıl Belde halkının teveccühleri ile Başkanlık görevini yürüttüm.
İlimiz Hatay’ın Büyükşehir statüsüne dâhil olması sebebiyle 2014 yerel seçimlerinde görevimi tamamlamış oldum.
Bugün sizlerin karşısında olmamın sebebi ise 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri öncesi yerel yöneticilikte ve siyasetteki bilgi birikimimi, becerimi ve tecrübemi genele taşımak adına, Milletin yani sizlerin Vekilliğinize talip olmamdan dolayıdır.
Bu kararı almamdaki en büyük etken, elbette bugün bulunduğum noktaya gelmemde, Milletin alın teriyle ödediği vergilerle önce beni yaptırdığı okullarda okutan, yetiştiren ve sonunda meslek sahibi yapan Devletime dolayısıyla Milletime olan borcumu hala bitiremediğime inandığımdan ötürüdür.
Milletin Vekaleti sorumluluk ister, Allahın izniyle ve inayetiyle ben bu sorumluluğu sonuna kadar ey iyi şekilde yerine getireceğime yürekten inanıyorum.
Allah izin verirde Milletvekili olarak karşınıza çıkarsam,
Gerek bürokraside çalıştığım süre içerisinde ve gerekse 19 yıllık aktif siyaset sahnesinde edindiğim tecrübeyi ilimiz Hatay’ın geleceği adına daha verimli kullanacağıma,
Gelecek nesillerimizin daha güvenilir yarınları olması adına mücadele edeceğime,
Siz Hataylı hemşerilerime hak ettiği hizmetin en iyisini sunmak adına gecemi gündüzüme katacağıma,
Siz Hataylı hemşerilerimin iyi gününde ve kötü gününde her haliyle hâllenip hayatı paylaşacağıma,
Sessizlerin sesi olacağıma ve her platformda haklarını dile getirip, haklarını elde etmelerine yardımcı olacağıma söz veriyor, Bu sözümün ve söylevlerimin yerine getirilmediği anda istenilen yerde ve mekânda ifşa etmenizde bir sakınca olmadığını beyan ediyorum.
Ben bu sözü veriyorum çünkü
15 yıl yani 3 dönem yapmış olduğum Azganlık Belediye Başkanlığında 4 dönem Milletvekilliği yapan arkadaşlarla beraber çalışma fırsatı buldum. Hem muhalefetliği hem de iktidarlığı yaşadım. Bu tecrübemi hizmete dönüştürerek Hatay halkına sunmaya kararlıyım.
Ben Bu sözü veriyorum çünkü
Hatay halkının ve yerel yöneticilerin bir milletvekilinden ne istediklerini en iyi bilenlerden biri olduğuma inanıyorum.
Ben Bu sözü veriyorum çünkü
Elde edeceğim milletvekilliği kimliğinin aslında Hatay halkının yani sizlerin emaneti olduğunun bilincindeyim.
Ben Bu sözü veriyorum çünkü
Milletvekilliği kimliği ile hangi vatandaşımızın işi çözülecekse o işin çözümünde samimiyetle çalışacağımı biliyorum.
Ben Bu sözü veriyorum çünkü
Sizlere bir politikacının isterse yalandan dolandan uzak siyasette yapılabileceğini kanıtlayacağıma inanıyorum.
Sözlerimi sona erdirmeden önce siz aziz Hataylı hemşehrilerimden isteğim bu çıktığım yolda, hedefe varma noktasında, Milletimin yani sizlerin desteğinin, dün olduğu gibi bugün de benim için büyük bir moral kaynağı olacağını unutmamanız ve Millete hizmet etme noktasında yürümeye karar verdiğimiz bu kutlu yolda dua ve desteklerinizi esirgememenizdir.
YOLUNUZ VE YOLUMUZ AÇIK OLSUN.