21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Kasım 19:38
Yorum Yok
1287
Hatay Ak Parti Temayülünde Sonuç?

Hatay Ak Parti Temayülünde Sonuç?

Hatay’ da aylarca beklenen adaylık yarışında en son Parti içi temayül ile oylamalar sonlandı. Hatay geneli partiye gönül vermiş kişiler tarafından herkesin şahsen uygun gördüğü ve Adaylık için kanaat olması bakımından önemli olan oylama sonlandı.

Kısa süre sonra Hatay Büyükşehir ve İlçeler ile ilgili Ak Partili Başkanların, Aday Adayların ve üyelerin vermiş olduğu oy dağılımı belirlenecektir.

Bu gün Temayülde neler oldu?

Genel Başkan Yardımcısı SalihKapusuz: ”AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarısını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarısını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir” dedi.

Kapusuz, partisince Hatay’da Antakya Spor Salonu’nda, belediye başkan aday adayları için düzenlenen temayül yoklamasında yaptığı konuşmada, teşkilat üyelerinin kendilerine önereceği isimlerin önemli aday belirlemede etkili olacağını kaydetti.

Temayül yoklamasını, parti içi demokrasinin tezahürü olarak nitelendiren Kapusuz, şunları söyledi 

“12 yıllık AK Parti’nin 11 yıllık iktidarı başarılarla dolu. Bu süreçte yaptıklarımız, Türkiye’yi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine yeniden imar etmek, Türkiye’yi dönüştürmek, normalleştirmek, devlet ve millet kaynaşmasını ve kucaklaşmasını gerçekleştirmek içindir. Demokrasimizi adım adım ileri demokrasi seviyesine taşıma istikametinde çaba ve gayretimiz tüm hızıyla devam etmektedir. İnşallah genel olarak ifade ettiğimiz gibi, ‘durmak yok, yola devam’ diyoruz. Partimizin iktidarı döneminde dünyaya örnek gösterilen birçok başarılı hizmetlerimiz olmuştur. Merkezi yönetimdeki başarılarımıza ilave olarak yerel yönetimlerdeki başarılarımız da herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarılarını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir .”

Temayül yoklamasını 7. kez yaptıklarını hatırlatan Kapusuz, “Bu uygulmayı hem genel seçimlerde hem yerel seçimlerde uyguladık. Özellikle bütün aday arkadaşlarımın teşkilat mensuplarımızın ve kamuoyunun yanlış bildikleri bazı uygulamaları hatırlatmakta yarar var. Teşkilat başkanlarımız, partinin başarısı için gayret gösteren arkadaşlarımızdır. Biz merkez yoklamasıyla aday belirlemesi yapıyoruz. Adayımızı sadece temayül yoklamasına bağlı belirlemiyoruz. Yani ön seçim yapmıyoruz. Burada istişare mahiyetinde, teşkilat mensuplarımızın ne düşündüklerini, ne önerdiklerini, hangi isimleri bize sunduklarını öğrenmek istiyoruz” diye konuştu.

Kapusuz, temayül sonuçlarının, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı komisyon tarafından değerlendirileceğini de sözlerini ekledi.

HATAY-AKP-SONUC

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: