01 Aralık 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Kasım 19:38
Yorum Yok
1384
Hatay Ak Parti Temayülünde Sonuç?

Hatay Ak Parti Temayülünde Sonuç?

Hatay’ da aylarca beklenen adaylık yarışında en son Parti içi temayül ile oylamalar sonlandı. Hatay geneli partiye gönül vermiş kişiler tarafından herkesin şahsen uygun gördüğü ve Adaylık için kanaat olması bakımından önemli olan oylama sonlandı.

Kısa süre sonra Hatay Büyükşehir ve İlçeler ile ilgili Ak Partili Başkanların, Aday Adayların ve üyelerin vermiş olduğu oy dağılımı belirlenecektir.

Bu gün Temayülde neler oldu?

Genel Başkan Yardımcısı SalihKapusuz: ”AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarısını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarısını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir” dedi.

Kapusuz, partisince Hatay’da Antakya Spor Salonu’nda, belediye başkan aday adayları için düzenlenen temayül yoklamasında yaptığı konuşmada, teşkilat üyelerinin kendilerine önereceği isimlerin önemli aday belirlemede etkili olacağını kaydetti.

Temayül yoklamasını, parti içi demokrasinin tezahürü olarak nitelendiren Kapusuz, şunları söyledi 

“12 yıllık AK Parti’nin 11 yıllık iktidarı başarılarla dolu. Bu süreçte yaptıklarımız, Türkiye’yi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine yeniden imar etmek, Türkiye’yi dönüştürmek, normalleştirmek, devlet ve millet kaynaşmasını ve kucaklaşmasını gerçekleştirmek içindir. Demokrasimizi adım adım ileri demokrasi seviyesine taşıma istikametinde çaba ve gayretimiz tüm hızıyla devam etmektedir. İnşallah genel olarak ifade ettiğimiz gibi, ‘durmak yok, yola devam’ diyoruz. Partimizin iktidarı döneminde dünyaya örnek gösterilen birçok başarılı hizmetlerimiz olmuştur. Merkezi yönetimdeki başarılarımıza ilave olarak yerel yönetimlerdeki başarılarımız da herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. AK Parti, şehirleri marka yapma, yerel yönetimlerdeki başarılarını zirveye taşıma istikametinde çabasını sürdürmektedir .”

Temayül yoklamasını 7. kez yaptıklarını hatırlatan Kapusuz, “Bu uygulmayı hem genel seçimlerde hem yerel seçimlerde uyguladık. Özellikle bütün aday arkadaşlarımın teşkilat mensuplarımızın ve kamuoyunun yanlış bildikleri bazı uygulamaları hatırlatmakta yarar var. Teşkilat başkanlarımız, partinin başarısı için gayret gösteren arkadaşlarımızdır. Biz merkez yoklamasıyla aday belirlemesi yapıyoruz. Adayımızı sadece temayül yoklamasına bağlı belirlemiyoruz. Yani ön seçim yapmıyoruz. Burada istişare mahiyetinde, teşkilat mensuplarımızın ne düşündüklerini, ne önerdiklerini, hangi isimleri bize sunduklarını öğrenmek istiyoruz” diye konuştu.

Kapusuz, temayül sonuçlarının, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı komisyon tarafından değerlendirileceğini de sözlerini ekledi.

HATAY-AKP-SONUC

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: