Hatay Büyükşehir Belediyesi Yetişti

felaketine ilk müdahaleyi gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ekipleri bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tüm imkanlarıyla sel bölgesine ilk müdahaleyi yapan Hatay Büyükşehir Belediye ekipleri, su baskınından kapanan yolları açma çalışmalarını sürdürüyor. İş makineleri yola devrilen ağaçlar ve çamura batan araçları yerinden kaldırıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler kurmuş oldukları yardım çadırlarında 500 vatandaşımıza çay, çorba ve yemek servisi yapıyor.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri su baskınından dolayı içme suyu olmayan Altınçağ, Başlamış, Kuyuluk, Gökgöl başta olmak üzere civar köylere su veriyor.

Yaşanan sel felaketinde evleri tahliye edilen vatandaşlar ilk geceyi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş olduğu yardım çadırları ve Erzin Belediyesinin taziye çadırlarında geçirdi. Çadırlarda barınan vatandaşlara Kızılay battaniye dağıttı.

Sel felaketinin yaşandığı bölgeye ilk müdahale anında, incelemelerde bulunmak ve vatandaşın yanında olmak için intikal eden Başkan Savaş yaptığı açıklamada “Ilıcalarda ki tüm vatandaşlarımız tahliye edildi. Devletimizin tüm birimleri burada canla başla çalışıyoruz. Şu anda olay kontrol altına alınmış durumda. Çok büyük bir sel felaketi yaşadık. Ama bu sel felaketini en düşük zayiatla atlatmaya çalışıyoruz. Esas sorunları çözmek hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de Devlet Su İşleri’nin görevidir. Herkes kendi üstüne düşeni yaparsa bu işin altından kalkarız.” dedi.

ARTVİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ ARTVİN’İN HOPA VE ARHAVİ İLÇELERİNDE YAĞMUR ETKİLİ OLMAYI SÜRDÜRÜRKEN, DERELER TAŞTI