02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Ekim 18:35
Yorum Yok
634
Hatay Büyükşehir, Büyük Projeler İle Gelişecek!

Hatay Büyükşehir, Büyük Projeler İle Gelişecek!

Sosyal kültürel yaşamdan kentsel dönüşüme, altyapı hizmetlerinden kentin insan mutluluğuna yakışır düzenlemesine, eğitim, sağlıklı yaşam ve ulaşıma kadar yaşamın her alanında projeler ürettiklerini belirten Hatay CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN, “Rant ve çıkar amaçlı değil, Hatay’ın ihtiyacı olan projeleri yaşama geçirmek amacındayız.” dedi.

 

Toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını gözeten; çevreye, doğaya ve insana saygılı bir kentleşme için şehir planlamacılar, mühendisler, mimarlar, sosyal uzmanlar ve öğretim Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN kentin geleceği için düşüncelerini şöyle belirtti:

“Hatay’ın çözüm bekleyen sorunlarını  yakından biliyoruz.

Çıktığımız yol, toplumun mutluluğunu hedefleyen proje odaklı, toplumu kucaklayan, Hatay’a kalıcı hizmetler bırakan ve toplumun refahını artıran çalışmaların toplamıdır. Kentimizin planlaması, günü kurtarmak ve çıkar gruplarına rant sağlamak için değil, insan ve toplumun mutluluğunu amaçlayan projeler ile geleceği yatırım yapmayı gerektirir. Bu bilinç ile hizmete talibiz.

Biz, gelecek kuşaklara yaşanabilir ve çağdaş bir kenti miras bırakmak istiyoruz. Bizim temel hedefimiz Hatay’ın sağlıklı kentleşmesi ve gelişmesidir. Bu amaca uygun, Hatay için uygulanabilir ve halkın mutluluğuna, kentin gelişmesine değer katacak her projeye destek vereceğiz. Toplum yaşadığı kentin sakini değil sahibi olacaktır. Toplum hizmetindeki ‘Halkçı Belediyecilik’ ilkelerimiz bunu gerektiriyor.”

Hatay’da yaşayan halkın dayanışması ve kardeşliğinin güçlendirilmesi için sosyal ve kültürel çalışmalara ağırlık vereceklerini, ‘Marka Kent’ olarak Hatay’ı tüm dünyaya tanıtacaklarını da söyleyen Hatay CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN sözlerini şöyle noktaladı:

“Hatay, halkın sosyal ihtiyaçlarını çözen, refah toplumunu amaçlayan ‘Halkçı Belediyecilik’ ilkelerimiz ile gerçekten kentleşecektir. Toplumun ihtiyaçlarına göre planlanacak, daha yaşanabilir olacak, güçlü sosyal ve kültürel yaşamı ile kimlik bulacaktır. Sosyal projeler üreterek refah toplumuna ulaşacağız.

İşsizliği azaltan ve istihdam artıran projeleri yaşama geçirerek herkesin gerçekten mutlu ve geleceğinden endişe duymadan yaşamasını sağlayacağız.

Toplumun değişim taleplerini, ihtiyaçlarını, gençliğin, kadınlarımızın ve tüm toplum kesimlerinin enerjisini ve gücünü görerek, hissederek, yerel yönetime demokratik katılımını sağlayarak ‘Halkçı Belediyecilik’ yönetim modelini yaşama geçireceğiz.

Yönetim anlayışımız katılımcılık, sürdürülebilirlik, verimlilik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve yaratıcılık ilkelerinden güç alacaktır. Bizler yaşam koşullarımızı değiştirmek, halkın söz ve karar sahibi olduğu çağdaş bir Hatay için göreve talibiz.”ostuf

Bir Yorum Yazın

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “KÖŞE YAZILARI ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: