20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Ekim 18:35
Yorum Yok
567
Hatay Büyükşehir, Büyük Projeler İle Gelişecek!

Hatay Büyükşehir, Büyük Projeler İle Gelişecek!

Sosyal kültürel yaşamdan kentsel dönüşüme, altyapı hizmetlerinden kentin insan mutluluğuna yakışır düzenlemesine, eğitim, sağlıklı yaşam ve ulaşıma kadar yaşamın her alanında projeler ürettiklerini belirten Hatay CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN, “Rant ve çıkar amaçlı değil, Hatay’ın ihtiyacı olan projeleri yaşama geçirmek amacındayız.” dedi.

 

Toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını gözeten; çevreye, doğaya ve insana saygılı bir kentleşme için şehir planlamacılar, mühendisler, mimarlar, sosyal uzmanlar ve öğretim Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN kentin geleceği için düşüncelerini şöyle belirtti:

“Hatay’ın çözüm bekleyen sorunlarını  yakından biliyoruz.

Çıktığımız yol, toplumun mutluluğunu hedefleyen proje odaklı, toplumu kucaklayan, Hatay’a kalıcı hizmetler bırakan ve toplumun refahını artıran çalışmaların toplamıdır. Kentimizin planlaması, günü kurtarmak ve çıkar gruplarına rant sağlamak için değil, insan ve toplumun mutluluğunu amaçlayan projeler ile geleceği yatırım yapmayı gerektirir. Bu bilinç ile hizmete talibiz.

Biz, gelecek kuşaklara yaşanabilir ve çağdaş bir kenti miras bırakmak istiyoruz. Bizim temel hedefimiz Hatay’ın sağlıklı kentleşmesi ve gelişmesidir. Bu amaca uygun, Hatay için uygulanabilir ve halkın mutluluğuna, kentin gelişmesine değer katacak her projeye destek vereceğiz. Toplum yaşadığı kentin sakini değil sahibi olacaktır. Toplum hizmetindeki ‘Halkçı Belediyecilik’ ilkelerimiz bunu gerektiriyor.”

Hatay’da yaşayan halkın dayanışması ve kardeşliğinin güçlendirilmesi için sosyal ve kültürel çalışmalara ağırlık vereceklerini, ‘Marka Kent’ olarak Hatay’ı tüm dünyaya tanıtacaklarını da söyleyen Hatay CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman TUFAN sözlerini şöyle noktaladı:

“Hatay, halkın sosyal ihtiyaçlarını çözen, refah toplumunu amaçlayan ‘Halkçı Belediyecilik’ ilkelerimiz ile gerçekten kentleşecektir. Toplumun ihtiyaçlarına göre planlanacak, daha yaşanabilir olacak, güçlü sosyal ve kültürel yaşamı ile kimlik bulacaktır. Sosyal projeler üreterek refah toplumuna ulaşacağız.

İşsizliği azaltan ve istihdam artıran projeleri yaşama geçirerek herkesin gerçekten mutlu ve geleceğinden endişe duymadan yaşamasını sağlayacağız.

Toplumun değişim taleplerini, ihtiyaçlarını, gençliğin, kadınlarımızın ve tüm toplum kesimlerinin enerjisini ve gücünü görerek, hissederek, yerel yönetime demokratik katılımını sağlayarak ‘Halkçı Belediyecilik’ yönetim modelini yaşama geçireceğiz.

Yönetim anlayışımız katılımcılık, sürdürülebilirlik, verimlilik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve yaratıcılık ilkelerinden güç alacaktır. Bizler yaşam koşullarımızı değiştirmek, halkın söz ve karar sahibi olduğu çağdaş bir Hatay için göreve talibiz.”ostuf

Bir Yorum Yazın

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “KÖŞE YAZILARI ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: