20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 02:01
Yorum Yok
639
Hatay Devleti Konferansı İlgiyle İzlendi

Hatay Devleti Konferansı İlgiyle İzlendi

Hatay’ın Anavatana katılışının 74.yıldönümü kutlamaları ve 29.Antakya Festivali’nin anlamlı etkinliklerinden biri de “Hatay Devleti” adlı konferans oldu.
Hatay tarihi, kültürü ve folklor özellikleri hakkında birçok belgesi, eseri ve kitabı bulunan Araştırmacı-Yazar Mehmet Tekin’in sunumuyla gerçekleşen “Hatay Devleti” adlı konferans İl Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konferansa Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı P.Kur.Alb.Hasan Polat, MKÜ Rektörü Prof.Dr.Hüsnü Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, 121.J.Er Eğt.Alay Komutanı J.Alb. Özcan Kaplan, Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu daire müdürleri, gaziler, şehit ve gazi yakınları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Araştırmacı-Yazar Mehmet Tekin konferansta Kurtuluş Savaşı Yılları’ndan Hatay’ın Anavatana ilhak ettiği 23 Temmuz 1939 tarihine kadar yaşanan tüm süreci krolonojik olarak ve foto slaytlarla zenginleştirilmiş bir şekilde katılımcılarla paylaştı. İzleyenler tarafından büyük beğeni kazanan konferansın ardından Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve Garnizon Komutanı P.Kur.Alb.Hasan Polat, Araştırmacı-Yazar Mehmet Tekin’e teşekkür ederek plaket, tablo ve çiçek takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: