Hatay Futbolunu Bekleyen Büyük Tehlike!

Hatay’da futbol, çöküş dönemine girmek üzere…

Ve bütün ipler, tek bir takımın ellerinde!

Bildiğimiz gibi Hatay’da Amatör Liglerde 2.Amatör, 1.Amatör ve Süper Amatör kümeleri mevcut. Ayrıca Bölgesel Amatör Lig‘e 2 takımımız gidiyor. Fakat artık Süper Amatör Lig’in ortadan kalkması ve BAL Ligi’ne sadece 1 takımımızın gitmesi an meselesi.

 

Tüm bunların sebebi ise İskenderunspor 1967! Hatay’ı 3 sezon 3.Liglerde temsil eden, yalnız bırakılmasından dolayı önce BAL ligine, ardından Süper Amatör Ligine düşen İskenderunspor 1967 bu sezon sahaya çıkmazsa, talimatlar gereği tüm bu kötü senaryolar devreye girecek. İskenderunspor 1967 bu sezon Süper Amatör Lig’e katılmadığı takdirde, Süper Amatör Lig ortadan kalkacak ve BAL Liginde sadece 1 Hatay takımı mücadele edebilecek!

Bu durumun büyük bir kaos yaşatacağı görüşünü belirten Hatay futbol camiası mensupları, Bir çok Futbolcunun, Antrenörün kaderini etkileyeceğini ve çok sayıda kulübün kapanacağı görüşünde. Tek umutları ise İskenderunspor 1967!

 

İskenderunspor 1967 tarafı ise sessizliğini koruyor. Lig’e katılıp katılmayacakları konusunda kesinleşmiş bir durumun olmadığını belirten yetkililer, takımı sahaya herkesten fazla çıkarmak istediklerini fakat kendi ellerinde olmadığını belirttiler.

 

Kısaca, Hatay Futbolunun akıbeti, İskenderunspor 1967’nin ellerinde!

 

hatay-futbolu-buyuk-tehlike