27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
15 Ocak 16:22
Yorum Yok
3040
Hatay Havalimanı Rekor’a Koşuyor!

Hatay Havalimanı Rekor’a Koşuyor!

Hatay Havaalanı’nda 2012 yılı Aralık ayında yolcu sayısı; 49 bin 529 iken, 2013 yılı Aralık ayında bu sayı 84 bin 247’ye yükseldi. Böylece 2013 yılında, 2012 yılına göre yolcu sayısında yüzde 70.1’lik bir artış sağlandı.

 

Uçak sefer sayısı ise; 2012 yılı Aralık ayında, 414 iken, 2013 yılı Aralık ayında bu sayı 781’e ulaştı. Böylece 2013 yılında, 2012 yılına göre uçak sefer sayısında yüzde 88.6’lık bir artış sağlanmış oldu.

 

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Hatay Havaalanı’nın yıllık büyümenin yanı sıra aylık büyümeyi de sürdürdüğünü ifade ederek, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere pek çok ile ve ülkeye uçuşlar gerçekleşen havaalanımızın, ilimizin önemini daha da artırdığını kaydetti.

 

hatay-havaalani

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: