Hatay Takımları Kaç Kaç?

Hatay ili Profesyonel futbol takımları kötü gidişe dur demek istiyor.

5 profesyonel takımın 2. ve 3. ligde mücadelesinde bulunan ve 5 takımında düşme potasından kurtulamadığı bir hafta daha yaşandı.

2. Lig Beyaz Grupta yer alan Hatayspor gittiği Pendik deplasmanında 10. dakikada yediği gole 23. dakika da Ahmet Güven ile cevap verdi ve maç 1-1 bitti ve 15. sırada yerini korumasına rağmen 1 sırayla düşme potasının hemen üstünde yer alıyor.

3. Lig 1. Grupta yer alan Erzin Belediyespor ile Kırıkhanspor karşı karşıya geldi. İlk yarısı Erzin Belediyespor’ un 1-0 üstünlüğü ile kapanırken 2. yarı da 87. dakikada Egecan Çevir’ in golu ile karşılaşma 2-2 bitti. Bu sonuç ile  Erzin Belediyespor 12. sırada yerini korurken Kırıkhanspor 24 puanla düşme hattı olan son 4 takım arasında 16. sırada kaldı.

3. Lig 2.Grupta yer alan Payas Belediyespor bir altında yer alan Ayvalıkgücü Belediyespor ile deplasmanda karşılaştı. İlk yarısı 0-0 biten karşılaşmada ikinci yarıda son 15 dakikada 4 gol atıldı. Kırıkhanspor 90.dakikada öne geçmesine rağmen uzatmalarda kalesinde gol görünce  2-2 berabere sonuçlandı. ve Kırıkhanspor ile Ayvalıkgücüspor ligin son 2 ve 3. sıradaki yerleri değişmedi.

Önemli transferler ile 2. yarıya başlayan Körfez İskenderunspor kendi saha ve seyircisinin önünde Darıca Gençlerbirliği ile 2-2 berabere kaldı. İlk yarısı 1-0 K. İskenderunspor’ un üstünlüğü ile biten karşılaşma ikinci yarı 2-1 öne geçmesine rağmen uzatmalarda yediği gol ile hayati önem taşıyan 3 puanı kaçırdı. İkinci yarı 1 kırmızı kartla oynayan Körfez ekibi 17. sırada yer alırken gruptan çıkma şansını iyice zora soktu.