05 Aralık 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 11:31
Yorum Yok
585
Hatay Valiliği’nden Yalanlama!

Hatay Valiliği’nden Yalanlama!

Hatay Valiliği, “Reyhanlı ilçesinde resmi olmayan hastane bulunduğu ve Suriyelilerin buralarda tedavi edildiği” haberlerini yalanladı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’ye yasal yollardan gelen ve insani gerekçelerle geçici misafir edilen Suriyeliler bulunduğu hatırlatıldı.

Sıağınmacı ve yaralı olarak gelen Suriyelilerin, çeşitli hastanelerde tedavi edildikten sonra iyileşme dönemlerini geçirmek için Reyhanlı’da pansiyon görünümündeki yerleri tercih ettikleri vurgulanan açıklamada, “Bu yerler, hastane niteliği taşımamakta ve buralarda herhangi bir tıbbi operasyon yürütülmemektedir. Reyhanlı’da yaralıların iyileşme sürecinde kaldığı bu yerler, Türkiye’de 5253 sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine göre faaliyet gösteren ve ilçemizde temsilcilikleri olan dernekler tarafından desteklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

Reyhanlı Kaymakamlığı’nca 26 Eylül’de bu yerlerin ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi için İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne talimat verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce 27.09.2013 tarihinde konu ile ilgili araştırma ve soruşturmaya başlanmış olup, bu yerlere 21.10.2013 tarihinde, uygun faaliyet göstermeleri için tebligatta bulunulmuştur. Ayrıca bahsi geçen yerlerde iyileşme dönemini geçiren hastaların mağduriyetlerine neden olmamak maksadıyla süre verilmiş olup, konu üzerinde araştırma ve soruşturma devam etmektedir.”

hatay-valiliginden-yalanlama

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: