18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 11:31
Yorum Yok
515
Hatay Valiliği’nden Yalanlama!

Hatay Valiliği’nden Yalanlama!

Hatay Valiliği, “Reyhanlı ilçesinde resmi olmayan hastane bulunduğu ve Suriyelilerin buralarda tedavi edildiği” haberlerini yalanladı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’ye yasal yollardan gelen ve insani gerekçelerle geçici misafir edilen Suriyeliler bulunduğu hatırlatıldı.

Sıağınmacı ve yaralı olarak gelen Suriyelilerin, çeşitli hastanelerde tedavi edildikten sonra iyileşme dönemlerini geçirmek için Reyhanlı’da pansiyon görünümündeki yerleri tercih ettikleri vurgulanan açıklamada, “Bu yerler, hastane niteliği taşımamakta ve buralarda herhangi bir tıbbi operasyon yürütülmemektedir. Reyhanlı’da yaralıların iyileşme sürecinde kaldığı bu yerler, Türkiye’de 5253 sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine göre faaliyet gösteren ve ilçemizde temsilcilikleri olan dernekler tarafından desteklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

Reyhanlı Kaymakamlığı’nca 26 Eylül’de bu yerlerin ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi için İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne talimat verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce 27.09.2013 tarihinde konu ile ilgili araştırma ve soruşturmaya başlanmış olup, bu yerlere 21.10.2013 tarihinde, uygun faaliyet göstermeleri için tebligatta bulunulmuştur. Ayrıca bahsi geçen yerlerde iyileşme dönemini geçiren hastaların mağduriyetlerine neden olmamak maksadıyla süre verilmiş olup, konu üzerinde araştırma ve soruşturma devam etmektedir.”

hatay-valiliginden-yalanlama

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: