Hatay’a Canlı Bomba Uyarısı !

Emniyet güçleri Sultanahmet saldırısından sonra, DHKP-C, MLKP, TKPM-L/TİKKO ve Devrimci Karargah’a mensup 6’sı kadın 35 teröriste karşı alarma geçti.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, yasa dışı yollardan Suriye’ye geçerek YPG güçleriyle birlikte IŞİD’e karşı mücadele veren 35 teröristin ülke içinde sansasyonel silahlı ve bombalı saldırılar planladığına ilişkin istihbarata ulaştı.
İstihbarat ve Terörle Mücadele Daire Başkanlıkları, DHKP-C, MLKP, TKPM-L/ TİKKO ve Devrimci Karargah terör örgütlerine üye 35 militanın açık kimlikleri, kod adları ile fotoğraflarını bir raporda topladı.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİN EN ÜST DÜZEYE ÇIKARILMASI İSTENDİ
Kritik birimlere gönderilen uyarıda, listedeki militanlara karşı güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılması istenildi.
Kobani’de YPG saflarında IŞİD’e karşı savaşan 35 teröristin illegal yollardan Türkiye’ye girmelerinin önlenmesi için Suriye sınırında olağanüstü tedbirler alındı.
5 İLDE TEYAKKUZA GEÇİLDİ
Jandarma timleri, Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlı urfa ve Mardin’in Suriye sınırında yasa dışı sızmalara karşı teyakkuza geçirildi.
HEDEFLERİNDE GÜVENLİK GÜÇLERİ VE KAMU KURUMLARI VAR
Emniyet birimlerine gönderilen istihbarat raporunda, sol örgüt üyesi 35 militanın hedefinde güvenlik güçleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının bulunduğu ifade edildi.
YANLARINDA CİDDİ MİKTARDA PATLAYICI VAR
Siyasi partilere dönük de eylem tasarladıkları yönünde “duyum” alınan terörist grubun yanlarında ciddi miktarda C-4, A-4 gibi plastik patlayıcı taşıdıklarına dikkat çekildi. Raporda, silah ve bombalarla Türkiye’ye girmeye çalışan teröristlerin intihar eylemine de kalkışabileceklerinin değerlendirildiği bildirildi.
Canlı bomba saldırısına karşı, emniyet binalarında ve önemli kamu kuruluşlarında nöbet tutan polislerin son derece duyarlı olması istenildi.

 

hatay-canli-bomba