Hatay’da bir ilk daha gerçekleşti!

Hatay’ın Samandağ ilçesinde Anadili geliştirme, yayma  ve halkın talebini karşılama adına Samandağ ilçe belediyesinden Arapça anons yapıldı.

 

Özellikle Türkçe bilmeyen Samandağlıların Arapça yapılan anonsları daha iyi anladığını ifade eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, projenin hayata geçirilmesi için talimat verdi.

 

Samandağ Belediyesi’nin anonsu Arapça yaptığını duyan vatandaşlar şaşkınlıkla yapılan anonsu dinledi. Özellikle Türkçe bilmeyen Samandağlı yaşlıların memnuniyeti gözlerinden okundu.

 

Samandağ’ın bir barış ve hoşgörü kenti olduğunu ifade eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, ilçenin farklı kültür ve inançların bir arada yaşadığı bir çiçek bahçesini andırdığını söyledi.

 

Başkan Nehir konuşmasında şu sözlere yer verdi;  “Bu dönemimle birlikte belediye başkanlığında ikinci dönemim, böyle bir ilçe de halkımızın desteğini de alarak hizmet sunmaktan dolayı gurur duyuyorum. Yönetime geldiğimden bugüne kadar ki süreçte, alt yapı üst yapı sorunları çözmeye çalıştım. Büyükşehir yasası öncesin de sorumluluğum 9 mahalle iken, Büyükşehir yasasıyla sorumluluğum köy ve beldelerimizle birilikte 120 Bin nüfus ve 42 mahalleye ulaştı. Öncelikli sorunları çözerek, projeleri süreç içerisin de bir bir gerçekleştireceğiz. Anadilde anons da ilçe halkının bir talebiydi. Ben de bu talebi yerine getirdim.”