27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
12 Ekim 20:01
Yorum Yok
486
Hatay’da Kaçak Buffalo Eti Satacaklardı!

Hatay’da Kaçak Buffalo Eti Satacaklardı!

Geçtiğimiz ay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 15 ton kaçak et yakalanmıştı.

Yakalan etler Hatay Valiliği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne incelenmek üzere gönderilmişti.

Hatay Valiliği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanları tarafından yapılan incelemede etin DNA’sına bakılarak hangi hayvana ait olduğunun tespit edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Hatay Valiliği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü resmi internet sitesinde açıklama yapıldı. Yapılan Açıklama şu şekilde;

26.09.2013 tarihinde, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından 15.000 Kg. gümrük kaçağı et yakalanmıştır.

Yakalanan ve İl Müdürlüğümüze teslim edilen bu etler üzerinde Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca yapılan incelemeler sonucunda; beyaz karton paketler içerisinde şeffaf beyaz poşetlere sarılmış, poşetlerin üzerinde mühür ve mürekkep kalıntılarının olduğu, bu kısımların özellikle şüpheli bir şekilde kesilerek ayrılmış olduğu tespit edilmiştir.

Etlerin elde edildiği hayvan türünün DNA düzeyinde belirlenmesi için numuneler alınmış olup alınan numunelerin Ankara Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğünde yaptırılan analiz sonucunda ele geçirilen bu etlerin BUFFALO eti olduğu tespit edildiği açıklandı.
El konulan 15.000 Kg Et İl Müdürlüğü elemanlarının gözetiminde Antakya Belediyesine ait çöp merkezinde çukurlar açtırılarak, kireçle muamele edilip gömülerek imha edildi.

kaçak-buffalo-eti-hatay-2

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: