27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
11 Kasım 20:36
Yorum Yok
751
Hatay’da kaçakçılar ile çatışma!

Hatay’da kaçakçılar ile çatışma!

Hatay’da Suriye sınırında kaçakçılar ile jandarma arasında çıkan silahlı çatışmada, kaçakçılara ait 12 ton mazot taşıyan traktörler yandı.

 

 

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Hatay Narlıca’da bulunan 2. Hudut Alayı’na bağlı Şehit Çavuş M. Özeker Hudut Karakolu bölgesinde, kaçakçılar tespit edildiği belirtildi. Suriye tarafından bir grubun mazot bidonu yüklü araçlarla sınır hattına yaklaştığının belirtildiği açıklamada, Türkiye tarafında da Reyhanlı’nın Beşarslan Köyü’ndeki kaçakçıların boş bidonlar ile bekledikleri anlatıldı. Her iki taraftaki gruplara Türkçe ve Arapça ikazda bulunulduğu ifade edilen açıklamada, Suriye tarafındaki araçların lastiklerine ve dolu mazot bidonlarına ateş edildiği ve kaçakçıların uzaklaştırıldığı ancak gece boyunca bu faaliyete devam ettikleri ifade edildi.

 

Açıklamada Suriye tarafındaki kaçakçı grubunun da askerlere ateşle karşılık verdiği belirtildi. Bu durum üzerine güvenlik güçlerinin kaçakçılara karşı ateş açtığı ve kaçakçılık girişimini önlendiği anlatıldı.

 

Yapılan müdahaleler esnasında Suriye tarafında, üzerinde yaklaşık 200 adet mazot bidonu içerisinde 12 ton mazot olan 2 adet traktör alev alarak tamamen imha oldu.

 

Ayrıca, Suriye’den Türkiye’ye geçmek isteyen çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 150-200 kişilik grup ile Türkiye’den Suriye’ye geçmek isteyen yaklaşık 20-25 kişilik grup sınır hattına yakın bölgelerde beklediği ve bu grupların sınırı geçiş teşebbüsleri de unsurlarımız tarafından engellendi.

kacakcilarla-catisma

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: