HATAY’IN VALİ DOĞAN ŞANSI

Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay’ ın tüm ilçeleriyle çok yakından ilgileniyor.
Mesela Çevlik- Arsuz yolunun %65′ i bittiğini ve Kasım ayına varmadan açılacağını söyledi.
HADO ile ilgili Iskenderun’ da liman izin sıkıntısı yaşandığından yapılamayacağını hatta tüm bürokrasi zemininde olması için çalıştıklarını ifade etti ve Hatay olarak nisan ayında bu seferlerin başlaması için izinlerin alındığını dile getirdi.
Mesela; Hatay günlerinde esnaf olarak en az Hataylı olduğunu söyleyen Hatay Valimiz Rahmi Doğan ” ilgili esnaf odaları ve TSO ile irtibata geçtiklerini kayıtlı esnaf olanların orada tezgah kuracaklarını dile getirdi.
Tabi ki ilçe kaymakam ve belediyelerle ortak fikir noktasında bir çok alışverişte bulunan Valimiz “Yarın (Salı) günü Erzin’ e gideceğini ve orada bir takım incelemelerde bulunacağını söylemişti.
Hatay’ ı karış karış gezen ve gerçekten gönül işi ile sorumluluğundan fazlasını hayata geçiren ve Hatay için yapılacak şeylere ciddi anlamda mesai harcayan ender Valilerimizden biridir.
Biz her şeyden önce azimli, açıksözlü, yapıcı ve bir eser bırakmak için mücadele eden Valimiz Rahmi Doğan’ a teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Hatay böyle güzel insanlarla eminim çok güzel yol ilerleyecektir.
Başarılar Sayın Valim.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ