Hatayspor karıştı!

Hikmet Çinçin, Hatayspor Başkanı Baram’a cevap verdi

 

Taraftarı provoke etmek Hatayspor’a fayda sağlamaz…

 

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve geçmiş dönem Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet Çinçin, yaptığı açıklama ile Hatayspor Başkanı Jan Baram’ın sitem dolu açıklamalarına cevap verdi.

Hikmet Çinçin, yaptığı açıklamada, Hatayspor Başkanı Jan Baram tarafından yerel basında yapılan açıklamaları üzüntü ile okuduğunu ve bu asılsız iddialara karşı cevap verme gereği duyduğunu ifade etti.

Hikmet Çinçin açıklamasında şahsına yönelik bir karalama kampanyası başlatıldığına dikkat çekerek, “Konya da oynanan maç sonrası bazı taraftarlar tarafından küfürlü ve son derece çirkin şekilde şahsım protesto edilmiştir. İçerisinde bulunduğumuz hafta boyunca da 17 Kasım Pazar günü oynanacak Tarsus İdman Yurdu maçında protesto edilmem için toplantılar düzenlenmektedir. Bu oluşumun içerisinde Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kuruluna yakın bazı isimler de yer almaktadır. Maalesef şahsıma yapılacak çirkin protestonun planlandığı toplantılarda“ yakın bir arkadaşım” da yer almaktadır. Bu çirkin protestolara Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde olduğu gibi aleyhime kampanya başlatan yerel basında da sansasyonlu bir şekilde  yer verilerek şahsım yıpratılmaya ve karalanmaya çalışılmaktadır. Taraftarı provoke etmek ne Hatayspor’ a ne de Hatay halkına bir fayda sağlamaz, büyük zarar vermesi kaçınılmaz olur.  Sayın Jan Baram’ ın yapmış olduğu açıklamaların özü şudur ;  sayın Jan Baram ve birkaç Yönetim Kurulu  üyesi,  4 ay önce kendisini göreve getiren Genel Kurul delegelerinin Kulübe olan 350TL tutarındaki aidat borçlarını tahsil  etmeyi  istemiş, fakat  bunu Hatayspor tarihinde hiç yaşanmamış bir usulde Delegelere  noter aracılığıyla ihtarname göndererek  yapmayı tercih etmiştir. Tebligat gönderilen  ve Kulüple ilişkisi kesilmek istenen Delegelerin içerisinde Kulübün eski Başkanı ve  birkaç hafta önce oynanan  Aydınspor-Hatayspor karşılaşmasının deplasman giderlerini karşılayan Sayın Remzi Güzel de bulunmaktadır. Ben şahsım adına Genel Kurul Delegelerine yapılan bu davranışı etik bulmuyor, tasvip etmiyorum. Aidat borçlarını ödemeyen delegelerimizin üyeliklerinin düşürüleceği ihtarı, onların kulüpten tasfiye edilmek istendiği düşüncesini ortaya koymaktadır. Kulübün banka hesaplarına haciz koyulduğu iddiasıyla sanki, kulübe yapılacak bağışları engellediğim ve kulübün olağan işlemlerini engellemeye çalışıyormuşum gibi gerçek dışı bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Şöyle ki, yapılan haciz, Kulüp ile ilişkisi kesilmek istenen, kendilerine ihtarname gönderilen Genel Kurul Delegelerinin adına yatırılan yalnız 6400TL’den ibarettir. Yatırılan 6400 TL  Hatayspor’dan alacağıma mahsuben geri alınmıştır.  Bunun dışında Sayın Jan Baram’ın ifade ettiği gibi Kulübün nakit akışını etkileyecek bir eylemde asla bulunulmamıştır. Hatayspor’a yapılacak bağışların önünü kesecek bir uygulama da kati surette söz konusu değildir. Bu yolla tahsil ettiğimiz 1 kuruş para bulunmamaktadır. Bundan sonra da olmayacaktır” dedi.

Hikmet Çinçin açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Jan Baram’ın geçen sezon  alacağına mahsuben Hatayspor’ un final maçından önce Kulüpten  ne kadar tahsil ettiğini Yönetim Kurulu üyelerinden en çok Sayın Sabit Karadeniz bilmektedir. Hatayspor’a Başkanlık dönemimden kalan vergi borçları iddiasına gelince; Hataypsor’un 5 yıllık borçları Hükümetin Spor Kulüplerine yapmış olduğu bir ayrıcalık ile faiz indirimi ile ve taksitli bir şekilde yapılandırılmıştır. Yapılandırmanın başlatılmasını teminen  122.000 TL’lik bir tutar ödenmiş olup , Başkanlığım esnasında 15 taksit ödenmiştir. Geriye 240.000TL’lik tutar kalmıştır. Sayın Jan Baram döneminde ise 16. Taksit ödenmiş fakat daha sonraki taksit ödenmemiştir. Herhangi bir tutarın ödenmemesi halinde  tutarın650.000TL civarına ulaşacağı herkes tarafından da bilinmektedir. 48 ayda taksitle ödenecek  240.000TL yerine, Hatayspor Kulübünü 650.000 TL ödeme durumunda kalması, kamuoyu da takdir edecek ki hoş bir durum değildir.  Bununla ilgili  Yönetim Kurulunu bilgilendirmek istememi kötülük olarak değerlendirmiyor ve bilgilendirmeyi bir kez daha Basın aracılığıyla yineliyorum. Başkanlığı devrederken Sayın Jan Baram ve Sayın Sabit Karadeniz’e ödemeler konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda tavsiyede bulunmuş zira taksitlerin zamanında ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde Kanun Hükümlerinden yararlanma hakkının kaybedileceği ve ödenen tutarların göz ardı edilip borcun eski halini (650.000TL) alacağı noktasında gerekli bilgiyi aktarmıştım. Sayın Jan Baram ve yeni  Yönetim Kurulu görevine başladıktan sonra vadesi gelen ilk taksit zamanında ödenmiş fakat ikinci taksit yaptığım tüm uyarılarıma rağmen ödenmemiştir. Bunun üzerine Sayın Sabit Karadeniz’in  de bilgisi dahilinde Kulübün zarara uğramaması adına 16. Taksiti şahsım adına ödemiş bulunmaktayım.”

Çinçin açıklamasında, hiçbir zaman şahsi alacaklarımın peşine düşmediğini ifade ederek, “Böyle bir niyetim olsa idi Ligin bitimini takiben Bonservis karşılığı transfer teklifi alan Güney Atılgan, Gürhan Gürsoy, Barış Yardımcı ,Hasan Küçük ve Enis’i satıp paramı bu şekilde tahsil ederdim. Bense transfer tekliflerini refüze ettim. Böylelikle Yeni Yönetimin mevcut futbolcularla çalışmasının önünü açmış oldum. Bu sezon Hatayspor için yaptıklarım; Sayın Remzi Güzel ile görüşerek Aydınspor maçının deplasman giderlerinin karşılanması, Sayın Erol Bilecik ile görüşerek Hatayspor’a 100.000 TL Bağış yapılması, Hataylı bir İşadamımızın Kulübe 7000 TL ödemesi gibi yardımların yapılmasını sağlamış bulunmaktayım. Sezonun devam ettiği şu günlerde Kamuoyunda bu şekilde bir gündemle yer almayı hiç istemezdim. Fakat gerek Konya maçı sonrası gerek Sosyal Medyada şahsıma yönelik yapılan küfürlü protestolar ve kişilik haklarıma yapılan saldırılar nedeniyle Kamuoyunda sessiz kalmamayı tercih etmiş bulunmaktaydım. Bilindiği üzere Jan Baram 25.06.2013 tarihinde yapılan Kongrede Şahsımın da büyük destekleri ile Başkanlık görevini üstlenmiştir. Bizde Kulübe borcu bulunan ve halen Kulübe Maddi-Manevi desteklerini esirgemeyen  45 arkadaşımıza yapılan bu davranışı telafi etmek ve  borç  yükümlülüklerin yerine getirmek adına söz konusu Delegelerin yaklaşık 6400 TL tutarında olan borcunu ödenmiş bulunmaktadır. Bu ödeme yapıldıktan sonra Hatayspor’dan alacağıma mahsuben yalnızca ödenen miktar  da Hatayspor’un gelirine haciz konulmuştur. Durum tamamen bundan ibarettir.Sayın Jan Baram’ın ifade ettiği gibi Kulübün nakit akışını etkileyecek bir eylemde asla bulunulmamıştır. Hatayspor’a yapılacak bağışların önünü kesecek bir uygulama da kati surette söz konusu değildir. Bu noktada Bir Hatayspor sevdalısı olarak Kulübün sürdürülebilir bir başarı yakalamasını en çok arzu edenlerden biriyim.Bu da Gelir Kaynaklarına Haciz koyduğuma dair yapılan ithamların doğru olmadığının en büyük kanıtıdır.Bu vesileyle tekrarlıyorum. Hatayspor’un başarısını en çok isteyenlerden biriyim.  Hatayspor Yönetim Kurulu Üyelerine, sahada canlarını dişlerine takıp mücadele eden futbolculara ve takımlarını iç sahada, deplasmanda yalnız bırakmayan tüm taraftarlara zorlu sezon mücadelelerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

HÜSEYİN ZORKUN – ANTAKYA HABER AJANSI

 

hatayspor-karisti-kiliclar-cekildi