29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
17 Ocak 02:28
Yorum Yok
918
HATİAB İSKENDERUN’U TURLADI

HATİAB İSKENDERUN’U TURLADI

Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder ve Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderunlu İşadamı Nuri Üysen İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, AK Parti ve CHP’yi ziyaret edip dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

hatttBaşkan İbrahim Güder, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit’e Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği tarafından hazırlanan Türkiye 2023 vizyonu Hatay Kalkınma Şurası ile ilgili bilgiler aktarıp, bu konu ile ilgili hazırlanan bir dosya sundu. HATİAB Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderunlu İşadamı Nuri Üysen ise HATİAB’ın Hatay’ın bütün yönleriyle tanıtılmasına katkı sağladığını söyledi. Önümüzde ki aylarda İstanbul’da bir fuar olacağını kaydeden Üysen; “Bu fuarda Hatay’ın bütün yönleriyle, turizm yönüyle, tarımsal yönüyle, sanayi yönüyle tanıtılması sağlanacak” dedi.

Üysen’in konuşmalarının ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit; “Hepimiz ülkemizin medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için elbirliği ile gayret içerisinde olmalıyız. Hatay’ın olağan üstü bir coğrafi konumu var. Olağan üstüde ekonomik bir durumu var. Ülkemizin genel anlamda 2023 hedefine ulaşma noktasında Hatay en önemli lokomotiflerden biri olacaktır” dedi.

Bir dernek üyesi ise Hatay’ı bütün kısımları dâhil bir Dubai modeli gibi komple bir münhasır alan olmasını istediklerini söyledi. Gün içinde İGC’yi de ziyaret eden HATİAB üyeleri, daha sonra AK Parti’ye geçerek, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve ilçe başkanı İbrahim Yaran’la görüştü.

hati

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: