18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
17 Ocak 02:28
Yorum Yok
836
HATİAB İSKENDERUN’U TURLADI

HATİAB İSKENDERUN’U TURLADI

Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder ve Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderunlu İşadamı Nuri Üysen İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, AK Parti ve CHP’yi ziyaret edip dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

hatttBaşkan İbrahim Güder, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit’e Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği tarafından hazırlanan Türkiye 2023 vizyonu Hatay Kalkınma Şurası ile ilgili bilgiler aktarıp, bu konu ile ilgili hazırlanan bir dosya sundu. HATİAB Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderunlu İşadamı Nuri Üysen ise HATİAB’ın Hatay’ın bütün yönleriyle tanıtılmasına katkı sağladığını söyledi. Önümüzde ki aylarda İstanbul’da bir fuar olacağını kaydeden Üysen; “Bu fuarda Hatay’ın bütün yönleriyle, turizm yönüyle, tarımsal yönüyle, sanayi yönüyle tanıtılması sağlanacak” dedi.

Üysen’in konuşmalarının ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit; “Hepimiz ülkemizin medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için elbirliği ile gayret içerisinde olmalıyız. Hatay’ın olağan üstü bir coğrafi konumu var. Olağan üstüde ekonomik bir durumu var. Ülkemizin genel anlamda 2023 hedefine ulaşma noktasında Hatay en önemli lokomotiflerden biri olacaktır” dedi.

Bir dernek üyesi ise Hatay’ı bütün kısımları dâhil bir Dubai modeli gibi komple bir münhasır alan olmasını istediklerini söyledi. Gün içinde İGC’yi de ziyaret eden HATİAB üyeleri, daha sonra AK Parti’ye geçerek, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve ilçe başkanı İbrahim Yaran’la görüştü.

hati

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: