21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
12 Eylül 00:42
Yorum Yok
331
Hayvanlara İncelemeler

Hayvanlara İncelemeler

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürlüğü ekipleri bölgede büyükbaş hayvanların sağlık kontrolünden geçirdi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi koordinatörlüğünde, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TAR-GEL) kapsamında görev yapan Veteriner Hekimler, sorumlu oldukları Sinanlı, Balıklıdere, Bahçeköy ve Çardaklı köylerinde bulunan hayvan işletmelerinde, büyükbaş hayvanları sağlık taramasından geçirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Aydın Tüfekçi,  sağlık taramalarının belli aralıklarla devamlı yapılacağını belirterek, “Bu tür sağlık taramaları ile hayvan yetiştiricilerimiz daha sağlıklı hayvan yetiştirilmesi hedeflenmekte ve tüketicilerimizin ise, sağlıklı ve kaliteli hayvansal ürün tüketmeleri için gerekli çalışmalar aralıksız devam edecektir” dedi.

 

İl Müdürü Tüfekçi ,Çiftçilere hayvanlarda görülen iç- dış parazitler, salgın hastalıklar, aşılamalar, hayvan hareketleri ve hayvancılık desteklemeleri hakkında bilgi verildiğini de açıklamasında belirtti.

tarımmm

Bir Yorum Yazın

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “KÖŞE YAZILARI ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: