HBB-BELEN-KAÇAK YAPILAŞMA

Lütfü Savaş twitter hesabından Hatay Mv. Adem Yeşildal, İl Başkanı Ahmet Atıç ve bazı Meclis üyelerine dair “Bize rakip değil, düşman gibi davranıyorlar” demesi tuhafıma gitti. HBB Meclisinde bazı Belediye Başkanlarına dosya göstererek, bazılarıyla kapalı kapılar arkasında sohbet ederek, bazılarıyla ortak hizmet noktasında alışverişte bulunarak, bazı meclis üyelerinin de istek, rica minnet hallerinde meclis içi ve dışı uyumlu olduğunuzu duydum. Ee canım koskoca mecliste 3-5 kişi de azıcık düşman gibi davransın. Sen bazı ilçe belediye başkanlarını tanımıyor, görüşmüyor o istedi diye hizmet vermiyor makamına bile ziyaret-i iade yapmıyorsun kimse bir şey diyor mu?
Şimdi İçişleri Bakanlığı ilaçlama olayında yine bir twittini gördüm Sayın Lütfü Savaş; “Haşere ve İlaç yetkisiyle ilgili İçişleri Bakanlığından yazıyı aldık” diye yazmışsın. Yahu ben bunu söyleyeli 15 gün oldu köşe yazısı değil dilekçe mi yazmamız lazımdı size?
Değerli okurlarım ben siyasetçi olsam, hele ki ne ben ne de ekibim mevzuatlarda bilgi eksikliği özelliğim olsa sağda solda, radyoda, tv’ de lastiği patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gitmem! Neyse bu trajıkomik olayı Büyükşehir’ e yakıştıramadım. Umarım bir daha olmaz!
Ha bir de yine bir twitinizde “Ben herkesin bildiği klasik Belediye Başkanlarından değilim!” yazmışsınız. Saatine baktım 19:05. Yani 23:00-01:00 olsa aklıma fazla sıvı tüketiminden ötürü yazmıştır diye kurt düşecek. Neyse ki saat erken. Lütfü Başkan sizden ricam Allah aşkına klasik Belediye Başkanı olunuz. N!olur herkesin bildiği klasiklerden olunuz.

:::MECLİS ÜYESİ’NİN BİNASI KAÇAK MI?:::
Daha önce ve şu sıralar yine gündemi meşgul eden CHP belediye meclis üyesi Hakan Ilgın inşaatının bazı alan ve katının kaçak yapıldığına dair bilgilerin paylaşılması.
Doğru mu? Sayın Ilgın bu konuyla alakalı açıklama yapmalı.
Yapmazsa kaçak, yaparsa iftiradır!
Özellikle kaçak yapı, kanunsuzluk, şehir müreffehi amacıyla seçtiğimiz meclis üyelerimizin şahsına münhasır etik dışı bir durum varsa cidden üzücü bir olaydır.
Bunu merakla bekliyoruz…

:::BELEN VE ASFALT:::
Belen uzun süre altyapı ve mevsimden ötürü beklediği yol asfalt çalışmasına başlamış hayırlı uğurlu olsun. Yalnız elimize gelen fotoğraflar doğruysa bir dönem değil sezonluk asfalt dökülüyor!
Değerli okurlarım; ben asfalt ile ilgili anladığım tek şey araçla üzerinden giderken ve uzun süre sağlamlığı bozulmadığıysa kalitesini anlarım. Cinsi, presi, rengi, yapımı bilmem.
Yalnız yapılırken bildiğim bir şey daha var ki asfalt dökülmeden önce yola bir katman yatak dökülür zift çekilir ki daha evvel Yusuf Civelek’ in yaptırdığı asfaltlar gibi çökelek olmasın diye. Veya Cemil Yılmazlar’ ın yaptığı parke taşları gibi!
Elimize ulaşan fotoğrafta bildiğiniz düz yola asfalt dökülmüş eğreti bir çalışma göze batıyor. Fen işlerinin dikkatini çekiyorum. Yarın iki yağmur’ da asfalt sökülürse dilimizden çekeceğiniz var! Ben, Belen’ de yaylaya çıkanlar ve özellikle Belenli’ler iyi bilirler daha evvel parke taşının 2-3 yıl sonra ne hale geldiğini. Parke de olduğu gibi asfaltta da ikinci vaka yaşanırsa aynı çukura düşersiniz demektir.
O zaman kürek vurmada sıkıntı çekmeyiz bizde.
Fen İşlerine söylüyorum daha evvel ki parke olayını da bildiği için söylüyorum yarın Adnan Vurucu’ nun başına kalacak kalitesiz asfalt zemin çalışmasından kaçının…
Ha bu arada HATSU ve HBB Defne yi unutmadık!!!