HBB’ de HADO Oturumu

“AK PARTİ HADO’YA ONAY VERECEK AMA…”
Hatay Büyükşehir Belediyesi’ nin projesinde olan Hatay Deniz Otobüsü (HADO) 25 Milyon TL ile Feribot almak bana halkın parasıyla büyük riske girmek demektir.
Evet Lütfü Savaş’ ın bu projesini destekliyorum ama özellikle de Hatay Ro-Ro Başkanlığı yapan Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler’ de dün İTSO’ da geniş çaplı yaptığı açıklamada “Bizler bu projeyi tabi ki destekliyoruz fakat Feribot 25 Milyon Tl gibi bir fiyata satınalınması risktir. Kiralama yoluyla belirli bir süre denenmeli zaten proje tutarsa daha bilinçli şekilde satın alınması gerekmektedir.” dedi.
Bu işi en iyi bilenlerden biridir İbrahim Güler. Dünkü konuşmasında da şirketler babında örnekler verdi de…
Zamanında İskenderun KKTC seferlerini eskiler iyi bilir, önemli projeydi ama ölü doğum yaptı.
Böyle bir meblağa eğer düşünüldüğü gibi gitmezse 25 Milyon TL’ lik Feribotu yatırmak vebaldir, kullanmak zarardır veya satmak bile 1/10′ lara denk gelmektedir.
Biraz sonra başlayacak olan HBB aylık Meclis Toplantısına İl Başkanı İbrahim Güler ile konuşmamızda “Biz Ak Parti grubu olarak onay vereceğiz fakat satınalınması değil kiralanması yönünde onaylayacağız.” dedi.
Bence de mantıklı. Bu para HBB’ den, yani Devletten dolayısıyla bizden çıkacak. Bunu partili partisiz herkesin ortak fikirde ve ters giden durumda en az zararla kapatmanın sorumluluğunu hissetmeliyiz.
Aklın yolu bir ise Lütfü Savaş’ ta kiralama yoluyla HADO projesini geçirecektir. Aksi halde hem maddi sıkıntı hem de siyasi olarak büyük bir yara almaması kaçınılmazdır.
Haydi hayırlısı…
Işık Şener / Büyükşehir Gazetesi