HBB İl Geneli Çalışmaları Devam Ediyor

HBB’NİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ÖNCELİKLİ ÇALIŞMALARI İL GENELİNDE SÜRÜYOR

Ulaşım açısından tehlike arz eden noktalarda köprüler, sulama kanalları, menfezler ve heyelan tehlikesi olan noktalarda da taş duvar çalışması gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, özverili çalışmalarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

İlimizin yaşanabilir ve her anlamda güvenli bir kent olması amacıyla hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, şiddetli yağışların etkisiyle oluşabilecek olası toprak kaymalarının önüne geçmek için taş duvar yapım çalışmalarını sürdürüyor.

BELEN MÜFTÜLER MAHALLESİ’NDE TEHLİKE ARZ EDEN ÜÇ AYRI BÖLGEYE TOPLAMDA 52 METRELİK TAŞ DUVAR ÖRÜLÜYOR

HBB ekipleri, hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için il genelinde gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Belen ilçesi Müftüler Mahallesi’nde taş duvar çalışmalarına başladı. Mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelen Müftüler’de üç ayrı bölgede toplam 52 metre uzunlukta taş duvar çalışmalarına başlayan ve hızla ilerleyen HBB ekipleri, bölgede tehlikeyi minimuma düşürerek rahat bir nefes aldırdı.

BELENLİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Belenli vatandaşlar, attığı her adımda hemşehrilerini düşünerek hareket eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ a, sahada özverili ve kararlı bir çalışma gerçekleştiren HBB ekipleri aracılığıyla teşekkürlerini iletti.