HBB Kadın Basketbolcular Fırtına Gibi

KADIN BASKETBOL SÜPER LİĞİ’İNDE HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE FIRTINASI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) Kadın Basketbol Süper Ligi’nin(KBSL) 15. Haftasında Samsun Canik Belediye’yi konuk etti.

Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada istediği sayıları bulmasına rağmen ilk çeyreği 20­23 geride tamamlayan HBB’nin Melekleri, ikinci çeyreğe hızlı bir giriş yaptı. Bulduğu önemli sayılarla ikinci çeyreği 21­14’le bitiren Hatay Temsilcisi, karşılaşmanın ilk yarısını 41­ 37 önde tamamladı.

HBB’NİN MELEKLERİNDEN İLK YARI VE İKİNCİ YARIDA 41’ER SAYI

Maçın ikinci yarısında kurduğu dengeyi koruyan bir oyun sergileyen Hatay Ekibi, üçüncü çeyreği 20­28 geride, son çeyreği de 21­13 önde tamamlayarak ikinci yarıda da 41 sayı kaydetti. Bu sonuçla müsabakayı 82­ 78 kazanmayı bilen HBB’nin Melekleri KBSL’deki galibiyet sayısını 11’e yükseltti.

NATALİE HURST 34 SAYIYLA GALİBİYETİN BAŞ MİMARI OLDU

HBB’de Natalie Hurst 7/9 üç sayı isabetiyle 34 sayı kaydederek galibiyette öncü bir rol oynarken, Anna Vajda 16 sayı­ 10 ribaund­ 5 asistle double double, Bahar Öztürk de 11 sayı­ 6 ribaund­ 5 asistle maçı tamamladı. Bu sezonki 7.yenilgisini HBB’den alan Samsun Canik Belediyesi’nde ise Iva Perovanovic 23 sayı­ 9 ribaund­ 3 asist, Zane Teilane 18 sayı­ 3 ribaund­ 3 asist, Tiffany Carson 13 sayı­ 2 ribaund ve Natasha Lacy de 12 sayı­ 7 ribaund­ 7 asistle mücadeleyi noktaladı.

BAŞ: SAHA İÇİNDEKİ GÜZEL OYUNUMUZLA BAŞARI YAKALIYORUZ

HBB Başantrenörü Ekin Baş maçtan sonra yaptığı değerlendirme toplantısında, “Başarıyı yakalamayı saha içindeki güzel oyunumuza borçluyuz” dedi. Baş, hasta ve sakat oyuncularının bulunduğunu belirterek, önemli bir galibiyetti. Canik Belediyespor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Umarım hastalıksız, sakatsız bir sezon geçiririz. Bunu da sahaya artı olarak yansıtırız” şeklinde konuştu. “Bizim için çok

HBB, AGÜ’NÜN YENİLMESİYLE LİDERLİĞİNİ PEKİŞTİRMEK İÇİN FENERBAHÇE MAÇININ SONUCUNU BEKLEYECEK

HBB’nin Melekleri aldığı bu önemli galibiyetle, lider Abdullah Gül Üniversitesi’nin BOTAŞ’a yenilmesi sonrasında averajla liderlik koltuğunu devralarak Fenerbahçe’nin Mersin BŞB ile yapacağı maçı beklemeye başladı.