HBB LÜTFÜ SAVAŞ’TAN “HADİSE” AÇIKLAMASI

“HADİSE HANIMI 600-700 BİN TL GİBİ BİR FİYATA DEĞİL ÇOK DAHA AŞAĞIYA GETİRDİK”.
“HATAY’DA BİR TANE İNSANIMIZIN CANINA BİR ŞEY OLACAĞINA BİZİM BURADA BİNLERCE LİRAMIZ GİTSİN ÖNEMLİ DEĞİL”.
“BİR UÇAK KALKTIĞI ZAMAN BİR DOLAŞIP GELMESİNDE HARCADIĞI PARA NEDİR BİZİM BU SANATÇILARA VERDİĞİMİZ PARA KARŞISINDA”.

CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yılbaşında Hatay’ın İskenderun ilçesinde konser veren sanatçı Hadise’yi iddia edildiği gibi 600-700 bin liraya değil çok daha aşağıya getirdiklerini ifade ederek, “Hatay’da bir tane insanımızın canına bir şey olacağına bizim burada binlerce liramız gitsin önemli değil” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ünlü şarkıcı Hadise’nin İskenderun ilçesinde verdiği yılbaşı konseri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Hatay’ın bundan 5 yıl öncesine kadar çok dinamik bir şehir olduğunu söyleyen Savaş, “Biz beş yıldır Hatay’da doğru dürüst bir festival bile yapamadık. Gelen şehit haberlerinden dolayı Hatay’ın kurtuluşunda bile müzikli etkinliklerimizi iptal ettik. Tabii ki şehrimiz çok dinamik bir şehirdi son beş yıla kadar. Ama son beş yıldır da sanki ölü toprağı serilmiş bir şehir imajı vardı. Ne turizm ile ilgili bir aktivasyon yapabiliyorduk ne ulusal ve uluslararası arena buraya gelip de ticari anlamda veya başka organizasyonlar anlamında toplantı yapabiliyorduk. İnsanlar buraya gelmekten kaçıyordu. Bununla birlikte lojistik sektörümüz, sanayicimiz, tarımda ürettiklerimiz narenciyemiz, yaş sebze ve meyvemiz ve çimentodur, demir çelik sektörüdür birçok sektörün 15-16 ülkeye girişi Suriye bağlantılı sınır kapılarımızın kapalı olmasından dolayı iş yapamaz hale gelmişlerdi. Özellikle Suriye’deki iç savaş dolayısıyla da insanlarımız bir korku içerisindeydi. Beş yıllık ekonomik sıkıntılar ve bu korkular gerçekten de Hatay insanında bir negatif feedback etkisi yapmıştı. Hatay demorolize durumundaydı. İş adamlarımız ve birçok sektör durma noktasındaydı. Bizler Hatay’daki moral, motivasyonu arttırmak ve Hatay’da can güvenliği ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade etmek, Hatay halkının artık kötü hadiselerden, kötü anılardan sonra yeni bir sayfa açmasını sağlamak için Eurovision şarkı yarışmasında iyi derece yapmış iki sanatçımız ile bir stand up gösterisi yapan sanatçımızı Hatay’a getirerek halkın yeni yıla moralle, umutlarla girmesini sağladık ve iş dünyasına katkı sağlaması için böyle bir organizasyon yaptık” dedi.
Ünlü şarkıcı Hadise’yi 600-700 bin TL’ye değil çok daha aşağı bir fiyata getirdiklerini vurgulayan Savaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hadise hanımı 600 – 700 bin TL gibi bir fiyata değil çok daha aşağıya getirdik. Ama şunu ifade etmek istiyorum. Hatay’da bir tane insanımızın canına bir şey olacağına bizim burada binlerce liramız gitsin önemli değil. Hatay halkının öncelikle can güvenliği, huzuru ve pozitif beklentileri bizim için önemli. Bu kadar olaylar içerisinde insanlar şu sanatçıya şu kadar para verdi bu sanatçıya bu kadar para verdi demek yerine biz zaten Sayıştay tarafından denetlenen kurumlarız. Bir eksiğimiz, yanlışımız varsa Sayıştay bizlere gerekli cevabı verir. Ama şunu söyleyeyim, bir uçak kalktığı zaman bir dolaşıp gelmesi, harcadığı para nedir bizim bu sanatçılara verdiğimiz para karşısında.”