HBB’ nin Virüsle Sınavı

HBB geçtiğimiz gün Koronavirüsü ile mücadele kapsamında sokakları ilaçla dezenfekte ettiğini duyduğum an Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk’ ü aradım. HBB Başkanımız Lütfü Savaş’ ın talimatıyla ve sorumluluğumdaki 6 ilçeye eş zamanlı yol ilaçlamaya başladık.” dedi.
Şimdiye kadar en aktif ve etkili çalışma olarak gördüğümü söyledim ve teşekkürlerimi ilettim.
Taygun Cantürk’ ün yanında CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin bölgeden seçilmenin sorumluluğunu kaybolarak değil virüse karşı savaşırken sokakta görebilmek ve yine perdenin arkasında emeği geçen Mehmet Kaplan ile beraber en etkin rolü oynadılar.
İsteselerdi herkes gibi SMS atar, halka sadece “dışarı çıkmayın” diyebilirlerdi.
Ama bununla da yetinmeyip sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini bugün de yaşlılara ve bakıma muhtaç kişilerin adreslerini tespit ederek ihtiyaçlarını karşılamaları, Payas, Dörtyol şehir içi dolmuş hatlarına ve taksi duraklarına ait araçların bile dezenfekte işlemlerini yapması takdire şayan bir düşünce ve eylemdir.
Sağlığımızla ilgili kim olumlu icraat yapıyorsa Allah ondan razı olsun.
Bu kriz yönetiminde doğru ekibi kurabilmek, doğru sinerjiyi oluşturabilmek ve doğru hamleler yapabilmek önemlidir.
Her belediyeye nasip olmaz…
Yüreğine sağlık Lütfü Savaş, Suzan Şahin, Taygun Cantürk, Mehmet Kaplan ve ismini sayamayacağım yaşlı evine poşeti taşıyan, aracı kullanan, evine bırakan,itfaiye aracını süren tüm personellere…