HBB’ ye Büyük Tepki

Hatay Büyükşehir Belediyesi İskenderun’ u toz yerine çevirdi

HBB İSKENDERUN HALKINI ÖNEMSEMİYOR MU?

HBB İskenderun’ da 2017 temmuz ayında 210 gün ile sözleştiği projeyi 90 gün daha uzatarak İskenderun’ da ağır çalışması vatandaşların çileneden çıkmasına sebep oldu.

İskenderun Mete Aslan bulvarından sanayi girişine kadar olan alternatif yolu toz bulutundan dolayı şikayetlerin arkası kesilmiyor. İskenderun HBB yetkililerine özellikle yapım aşamasında olan yolların cidid anlamda çukur ve toz oluşturması hem maddi hem de manevi zarar vermesinden ötürü isyan etmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde ajansımıza düşen fotoğrafta HBB yetkililerine bildirildiği halde ciddi boyutta toz oluşturan yola sulama yapılmaması iki gündür gündeme bomba gibi düştü. İtfaiye müdürlüğü kendi bünyesinde olmasına rağmen İskenderun Belediyesi tarafından sulama yapıldığını gören esnaflar “HBB bize belki önemli proje yapıyor ama biz 7-8 ay bu tozu dumanı yutturmaya hakkı yok” diye açıklamalarda bulundu.

İşte HBB’ nin yetkisinde olduğu halde yapmayıp İskenderun Belediyesi’ nin yardıma yetiştiği o yolun sulamadan önceki ve sonraki hali