HBB’DEN ABA GÜREŞİ ALANI

Şehrin spordaki modern yüzü olarak Hatay halkına hizmet veren Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen yeni spor alanı yatırımları kentte heyecan uyandırıyor.

Açıldığı günden bugüne hem Hatay halkına hem de amatör ve profesyonel sporculara hizmet veren dev spor kompleksinde yapımı devam eden aba güreşi alanında sona yaklaşılıyor. HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yürüttüğü hummalı çalışmalar sonrası Eylül ayı içerisinde açılacak olan aba güreşi alanı, birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapabilecek.

Türkiye’nin sayılı spor ve yaşam merkezleri arasında yer alan HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi, 1500 kişilik amfi, 4000 metrekarelik otopark ve aba güreşi alanlarının da yapılması ile birlikte 30 bin metrekarelik bir alanda uluslararası standartlarda modern bir tesis olarak hizmet vermeye devam edecek.

SPOR KOMPLEKSİ ENGELLERİ KALDIRIYOR

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü tesislerde engelli ve yaşlı vatandaşlar da unutulmadı. Yapılan yeni alanlardan engelli ve yaşlı vatandaşların da rahatlıkla faydalanabilmesi için yapılan 2 adet asansör ile engelsiz bir kullanım alanı oluşturuldu. Aba güreşi alanı ile birlikte Altınçay Deresi’nin ıslah çalışmalarını da gerçekleştiren HBB ekipleri, kaliteli bir yaşam alanını Hatay halkıyla buluşturmanın gururunu yaşıyor.