HBB’den Hataylı Kadınlara Destek

HBB’NİN ÜRETİMDE KADIN ELİ PROJELERİ, KENTİN EKONOMİSİNE CAN VERİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kentin gelişimine ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bir bütün olarak kentin 15 ilçesiyle geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesi amacıyla hayata geçirilen projeler yerelden başlayarak bölgesel ve ulusal çapta yankı uyandırarak beğeni topluyor.

‘HATAY’IN ÇİÇEKLERİ- ÇİFTÇİNİN EKMEĞİ’ PROJESİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YAŞAM STANDARTLARINI İYİLEŞTİRİYOR

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nın il genelinde kadın istihdam oranını arttıran sosyal ve ekonomik anlamdaki ‘Hatay’ın Çiçekleri- Çiftçinin Ekmeği’ projesi vatandaşların ekonomik yükünü hafifleten önemli bir atılım olarak takdir topluyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde yapılan nitelikli bu proje ile, Hataylı kadınların gelir elde etmeleri, üretime dahil edilmeleri ve yaşam standartlarının iyileştirilmesini amaçlanıyor.

ÜRETİME KATILAN KADINLAR AİLELERİNE DESTEK OLMANIN GURURUNU YAŞIYOR

Başkan Savaş, ekonomik şartlar nedeniyle toprağında üretim yapamayan çiftçileri yeniden üretime teşvik ederek, bu konuda aile bireylerini de üretime dahil edecek projenin uygulanma aşamalarını yakından takip ediyor.

PROJE KAPSAMINDA İL GENELİNDEKİ 77 MAHALLEDE 230 SERADA ÜRETİM YAPILIYOR

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı kırsalda istihdam alanları yaratmak ve köyden kente göçün önüne geçmeyi de hedefleyen projesi ile Hatay’ın 13 ilçesine bağlı 77 mahallede 230 seranın yapımının tamamlandığını belirtti. Üreticilere ek gelir imkânı sağlayan bu projeler için diğer mahallerde de sera yapımına hızlı bir şekilde devam edildiği bildirildi.