17 Haziran 2019 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
22 Mart 13:05
Yorum Yok
350
HBB’den Yapay Zeka Konferansı

HBB’den Yapay Zeka Konferansı

YAPAY ZEKÂ İLE BELEDİYE YÖNETİMİ KONFERANSI DÜZENLENDİ
Dijitalleşen dünyaya adapte olmak için Türkiye’de ilk defa Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili geliştirdikleri proje olan “Yapay Zekâ ile Belediye Yönetimi” çalışmalarını TED Hatay Koleji öğrencileriyle paylaşıldı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılım sağladığı programda, bilişim teknolojilerinin gelişim süreci ve bu sürecin insanlar üzerindeki etkilerinden bahsedildi.
“BİREYLERİ TEKNOLOJİYLE BULUŞTURUP HAYATI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ”
Hızla oluşan dijitalleşme sürecini belediyeciliğe uyarlayarak yenilikçi adımlar atmak istediklerini TED Koleji öğrencileriyle paylaşan Başkan Savaş, yapay zekâ projesiyle vatandaşların sorunlarına daha hızlı çözüm üretebileceklerine inandığını aktardı.
Savaş sözlerinin devamında ise; “Her geçen gün gelişen teknolojiyi yakalayabilmek adına birtakım çalışmalar yapıyoruz. Çağın bize sunduğu imkânları kendi lehimize çevirmek için bir adım attık. Yapay zekâ ile belediyecilik projesini geliştirerek taze zihinlerle paylaşmak istedik. Sizin aracılığınızla da tüm şehrimize anlatmak istiyoruz. Yapay zekâ, bireyleri teknolojiyle buluşturup hayatı kolaylaştırıyor. Biz de Hatay’ın sorunlarını daha hızlı çözmek ve ihtiyaçların karşılanması noktasındaki süreci hızlandırmak amacıyla Yapay Zekâyla Belediyecilik projesini kentimize kazandırmak istedik. Kentimizde gördüğünüz eksiklikleri elektronik ortam ile belediyemize aktarabileceğiniz bir sistem kuracağız. Belediyeciliği teknolojiyle birleştirirken sizlerle birlikte şehri geleceğe taşıyacağız. Böylelikle hem istişare içerisinde olacağız hem de beklentilerinizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu sayede şehrin gelişiminde sizler de katkı sahibi olabileceksiniz” açıklamalarında bulundu.
Başkan Savaş programın devamında ise öğrencilerden gelen soruları yanıtladı ve öğrencilere konuyla ilgili kitap hediye etti.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Flaş! Tır Alev Aldı

Iskenderun Otobanında seyir halindeki tır alev aldı. Payas- İskenderun otoban yolunda sebebi bilinmeyen bir nedende dolayı seyir halinde giden tır alev aldı.... Devamı..

ŞOK! Doktor Bile Şaşırdı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, karın ve göğüs ağrısıyla doktora giden Tunahan Okan Özdal’ın kalın bağırsağının yüzde 70’inin göğüs kafesinde olduğu ortaya çıktı. Dörtyol’da... Devamı..

Izgaralar Yerine Takıldı

ÇALINAN IZGARALAR YERİNE YENİSİ YERLEŞTİRİLDİ Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kentin muhtelif noktalarında meydana gelen yağmursuyu ızgaralarının çalınma... Devamı..

Karaağaç Kaldırımları!

Yıllardır kendi belediyesi olmuş fakat sonradan Arsuz’ a bağlanmasına rağmen hala Karaağaçlı halkın hizmet almakta işkence çektiği bir ilçe. Yıllardır çevre ilçelerin... Devamı..

Yolbulan A.Ş’de Sözleşme Sevinci

YOLBULAN METAL SAN. VE TİC. A.Ş ‘DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ; Yolbulan Metal ve San.Tic. A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında sürdürülen 2.... Devamı..

ATLAS ENERJİ’den Kutlama

Atlas Enerji Üretim A.Ş’ den Ramazan bayramı kutlaması Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram... Devamı..

Temmuz Maaşları Belli Oldu

TÜİK verilerine göre, 2019 Ocak ayında enflasyon yüzde 1,06 Şubat ayında yüzde 0,16 Mart ayında yüzde 1,03 Nisan ayında yüzde 1,69 Mayıs... Devamı..

HBB’ den Çevre Haftası Etkinliği

ÇEVRE KORUMA HAFTASI FARKINDALIK ETKİNLİKLERİYLE KUTLANACAK Her yıl 5- 11 Haziran tarihleri arasında çevre konusuna dikkat çekmek amacıyla kutlanan Dünya Çevre Haftası,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: