19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Ocak 14:03
Yorum Yok
2372
HDP İskenderun Belediye Başkan Adayı Ercüment Kimyon oldu!

HDP İskenderun Belediye Başkan Adayı Ercüment Kimyon oldu!

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İskenderun Belediye Başkan Adaylığı için Ercüment Kimyon ismini belirledi. 19 Ocak 2014 Pazar günü Toyota Plaza Aday Tanıtım toplantısı yapılacağı bildirildi. Toplantıya  BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüsü Naci Sönmez’in katılması bekleniyor.

 

Adaylığı ile ilgili iskenderunpost.com’a konuşan Ercüment Kimyon, “Bugüne kadar kentimizi koruduk, savunduk, bundan sonra kentlilerle birlikte yöneteceğiz. Kente elimizle dokunacağız.kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte yöneteceğiz. Kentlilere ucuz belediyecilik hizmeti vereceğiz. Kamu kaynaklarını öncelikli projelere ayıracağız. Kentsel dönüşüm yerinde dönüşüm şeklinde olacak. Bugüne kadar yeterli hizmet alamayan bölgelere öncelikli hizmetler verilecek. Suyu ucuzlatacağız. Su bağlantı ücretlerini almayacağız. Kent rantını kentin yararına dönüştüreceğiz. Betonlaşmış olan kentimizi nefes alacak yeni yeşil alanlarla donatacağız. Yaşanabilir bir kent yaratacağız. Şehir senin diyoruz. Kendimizi ve kentimizi biz yöneteceğiz. Demokratikleşme yerelden başlayacak diyoruz. Kent konseyi ve mahalle komiteleri kurulacak. Muhtarlar yerel yönetim meclislerinin doğal belediye meclis üyesi olacak. Daha geniş açıklamamızı aday tanıtım da ve sonraki açıklamalarımız da bol bol kente dair görüşlerimizi bulacaksınız.” ifadelerini kullandı…

 

ercument-kimyon-hdp-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: