02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Ocak 14:03
Yorum Yok
2486
HDP İskenderun Belediye Başkan Adayı Ercüment Kimyon oldu!

HDP İskenderun Belediye Başkan Adayı Ercüment Kimyon oldu!

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İskenderun Belediye Başkan Adaylığı için Ercüment Kimyon ismini belirledi. 19 Ocak 2014 Pazar günü Toyota Plaza Aday Tanıtım toplantısı yapılacağı bildirildi. Toplantıya  BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüsü Naci Sönmez’in katılması bekleniyor.

 

Adaylığı ile ilgili iskenderunpost.com’a konuşan Ercüment Kimyon, “Bugüne kadar kentimizi koruduk, savunduk, bundan sonra kentlilerle birlikte yöneteceğiz. Kente elimizle dokunacağız.kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte yöneteceğiz. Kentlilere ucuz belediyecilik hizmeti vereceğiz. Kamu kaynaklarını öncelikli projelere ayıracağız. Kentsel dönüşüm yerinde dönüşüm şeklinde olacak. Bugüne kadar yeterli hizmet alamayan bölgelere öncelikli hizmetler verilecek. Suyu ucuzlatacağız. Su bağlantı ücretlerini almayacağız. Kent rantını kentin yararına dönüştüreceğiz. Betonlaşmış olan kentimizi nefes alacak yeni yeşil alanlarla donatacağız. Yaşanabilir bir kent yaratacağız. Şehir senin diyoruz. Kendimizi ve kentimizi biz yöneteceğiz. Demokratikleşme yerelden başlayacak diyoruz. Kent konseyi ve mahalle komiteleri kurulacak. Muhtarlar yerel yönetim meclislerinin doğal belediye meclis üyesi olacak. Daha geniş açıklamamızı aday tanıtım da ve sonraki açıklamalarımız da bol bol kente dair görüşlerimizi bulacaksınız.” ifadelerini kullandı…

 

ercument-kimyon-hdp-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: