18 Ekim 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
16 Mayıs 15:31
Yorum Yok
205
“Her Zaman Mahallemizdeyiz”

“Her Zaman Mahallemizdeyiz”

“BİZ SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, HER ZAMAN MAHALLERİMİZDEYİZ”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Arsuz Belediyesi Halk Buluşmaları” kapsamında Hacıahmetli ve Gözcüler mahallelerinde halkla bir araya geldi.
Arsuz Belediyesi’nin belirli aralıklarla düzenlemiş olduğu “Arsuz Belediyesi Halk Buluşmaları” etkinlikleri Hacıahmetli ve Gözcüler mahalleleriyle devam etti. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın yanı sıra, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, CHP Arsuz Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Üyeleri, Arsuz Belediyesi Birim Müdürleri ve Muhtarlar Katıldı. Her zaman halkın yanında olduğunu sadece sözleriyle değil, faaliyetleriyle de gösteren Başkan Culha, halk buluşmaları olmasa da zaten her zaman halkla iç içe olduklarını, halkın sıkıntılarını, taleplerini, birebir dinlemeye gayret gösterdiklerini belirtti.
“Arsuzun bütün halkı bizim için çok önemlidir”
Nazım Culha, “Arsuzun bütün halkı bizim için çok önemlidir. Gözcüler ve Hacıahmetli halkının bize desteği, nezaketi, duruşu bizim için çok önem arz ediyor. Aslanlar gibi bizlere, partisine sahip çıkan bir mahallelerdir. Her türlü hizmeti hak ediyorlar. Bizlerde bu bağlamda elimizden gelen her hizmeti sunmaya çalıştık. Hepinizin bildiği ve gördüğü gibi Arsuz çok geniş bir alan ve yüzde doksanına yakını arazidir, tarladır yani, şehir değildir. Zaten bize 8 tane belde belediyesi teslim edildi. Ardından 25 tane köy. Köyden gelen mahallelerimizde ciddi anlamda sıkıntılar vardı. Biz bu kadar kısa zamanda ciddi bir refleks göstererek iyi bir ilerleme kaydettik ve birçok sorunu çözdük. Her zaman da çözmeye devam edeceğiz. Ben huzurunuzda teknik ekibime, idari ekibime, yardımcılarıma, meclis üyelerime ve bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen sizlere teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin. Başarı bana ait değildir sadece. Bu bir ekip işidir. Büyük bir iştahla, bu ruhla çalışmaya devam edeceğiz. Geri kalan eksikliklerimizde en kısa sürede tamamlanacaktır. Biz meydanlarda çok fazla nutuk atmıyoruz, geçmişte de atmadık, şimdi de atmıyoruz, atmayacağız da. Biz dostuz, hepimiz arkadaşız burada, samimi bir ortamdayız. Dolayısıyla yapacağız dediğimiz bütün işleri yapacağız, o konuda her hangi bir sıkıntı olmaz.
“İnşallah bu küçük sıkıntılarda kalmayacak”
Daha öncede ifade ettiğimiz gibi ilçe belediyeciliği konumumuz, daha evvelki belde belediyeciliğinden daha farklı konumdadır. Büyükşehir belediyesi var, ilçe belediyesi var ve özellikle mahalleyi ilgilendiren hizmetlerin içerisine bu belediyeler dışında devleti ilgilendiren kurumlar var. Devlet Su İşleri (DSİ) gibi, TEDAŞ gibi, buna benzer kurumlar var. Biz bu mahallenin bu şehrin ihtiyaçlarını dikkate alarak, bu bizim değil demiyoruz. Bunu yaptırtmak için çabalıyoruz. 2014 ten 2018’e kadar elektrik konusunda inanılmaz bir ilerleme kat ettik. Küçük sıkıntılarımız kaldı ama elektrik konusunda da bölgemizde inşallah bu küçük sıkıntılarda kalmayacak. Değerli arkadaşlar, belediyenizle ilgili herhangi bir düşünceniz, endişeniz kalmasın. Mahalle toplantılarını elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Mahalle toplantılarımız olmasa da sürekli mahallelerimizin içindeyiz. Her yere yetişmeye çalışıyoruz. Biz bu buluşmaları seçim söz konusu değilken planlamıştık. Biz seçimden seçime değil, her zaman mahallerimizdeyiz,” ifadelerini kullandı.
“Mahallelerin Tamamında 50,60 Yılın İhmal Edilmişliği Var”
Arsuz Belediyesi Halk Buluşmalarına katılan, CHP Arsuz ilçe Başkanı Av. Faik Çekin ise, “ Bizi coşkulu karşıladığınız için teşekkür ederim. Belediyecilik anlamında bu kadar mahalleye hizmet vermeye çalışıyorsunuz ve mahallelerin tamamında elli yılın, altmış yılın ihmal edilmişliği var. Bu kadar eksikliği, kısıtlı imkânlarınıza rağmen gidermeye çalışıyorsunuz. Bu hiç kolay bir şey değil. Ancak ben şunu söyleyebilirim ki gerek Arsuz belediyesi, gerekse büyükşehir belediyesi yoktan var ederek bu sorunları gidermeye çalışıyorlar. Ben burada belediye başkanıma, teknik ekibine, daire amirlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başkanımızın dediği gibi, biz bu toplantıları seçim ortada yokken planlamıştık. Ama muhalefeti gafil avlamak için, hiç öngörülmeyen bir tarihte seçim kararı aldılar. Sorun değil. Biz her ortamında şunu söylüyorduk. Biz seçime her an hazırız, seçim kararı aldıklarında, 15 gün içinde hazırlığımızı yaparız, sahaya ineriz, çalışmaya başlarız dedik. Ve öylede oldu. Seçim listeleri biliyorsunuz, geçtiğimiz hafta askından indi ve kısa bir süre sonra bu listelerin son hali askıya çıkacak. Onları kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Ben kontrol ettim, bakmaya gerek yok deyip ihmal etmeyin. Çünkü ikinci listelerde de hatalar olabiliyor, o yüzden bakmanızda fayda var. Çünkü bir oy bile çok önemli. Türkiye’de biliyorsunuz ki en yüksek katılımın olduğu seçimde bile yüzde 86’larda kaldı. Bunun anlamı şu 7,8 milyona yakın oy kullanılmıyor. Ve emin olun bu 7,8 milyon oyun büyük bir kısmı bizim oyumuzdur. Bu konuda herkesin gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Hep beraber 24 Haziranda ve 8 Temmuzda sandığa gidelim partimize en yüksek oranda oy çıkaralım. Ben bunun için gerekli her şeyi yapacağınıza inanıyorum. Hepinize şahsım ve partim adına bir kez daha teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum,” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İskenderun Galerisinde Sergi Açıldı

İSKENDERUN BELEDİYESİ SANAT GALERİSİNDE RESİM SERGİSİ AÇILDI İskenderun Belediyesi sanat galerisinde “lal renkler her dili konuşur ”adlı resim sergisi açıldı. Serginin açılışına... Devamı..

Gelişim Hastanesinden Kutlama

GELİŞİM VE DOĞA ‘DÜNYA GIDA GÜNÜ’NÜ KUTLADI İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Diyetisyeni Eray Albayrak, ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ dolayısıyla İskenderun Doğa... Devamı..

İskenderun Belediyesi’nden Fiyat Denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan etiket ve fiyat denetimi ile işletmelerin haksız kazanç elde etmesinin önüne geçiliyor. Döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle... Devamı..

Çelik-İş Sendikası’nın Adı ‘ÖZÇELİK-İŞ’ Oldu

ÇELİK-İŞ SENDİKASININ ADI ‘ÖZÇELİK-İŞ’ OLDU ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINDA YUNUS DEĞİRMENCİ YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ Çelik-İş Sendikasının 14. Olağan Genel Kurulu, 13-14 Ekim Ankara... Devamı..

HBB’ den Teleferik Projesi Hızlanıyor

TELEFERİK PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın geçmişten bugüne taşıdığı zenginlikleri ve değerleri gelecek nesillere aktarmak ve kenti hak ettiği... Devamı..

Antakya BLD’ den Kitap Bağışı

           ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ KURSİYERLERİNDEN ÇAYIRLI İLKOKULU’NA KİTAP BAĞIŞI Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan... Devamı..

İTSO Yönetimi Romanya’ da

İTSO Heyeti Romanya Köstence Limanında ikili görüşmelerde bulundu İTSO Heyeti Köstence Liman yetkilileri ile görüştü. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve... Devamı..

Yabancı Uyruklu Öğrenciler de İSTE’di!

ÜNİAR (Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı) tarafından yapılan ve açıklanan 2018 Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması’na göre – Kurumun Yönetim ve İşleyişinden memnuniyet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: