02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Aralık 13:20
Yorum Yok
677
“Herşey Halk İçin”

“Herşey Halk İçin”

 “Bu Devlet Halkı İçin Her Şeye Kadir”

   İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Umut Güvercinleri” projesi kapsamında liseli gençlerimize yönelik tiyatro, sinema ve gezi gibi sosyal etkinlikleri devam ettiriyor. Bu programlar doğrultusunda kentimizde farklı liselerde öğrenim gören lise 11 ve12. sınıf öğrencilerine yeni açılan Şehit Haydar Polis Merkezi Amirliği – MOBESE binasında bulunan sinema salonunda toplumsal ve bireysel değerlerin farkındalığını arttıran filmler izlettirildi.

Çocuklar Bilinçlendiriliyor

    Gösterilen filmlerden ilki 2005 Hindistan yapımı, yönetmenliğini – senaryosunu SanjayLeelaBhansali’nin üstlendiği, hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığının konu edildiği Black (Siyah) isimli sürükleyici ve etkileyici bir film oldu. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, “Terör örgütleri devletin zafiyet içinde olduğunu hissettirmeye çalışıyor. Biz devletin güçlü olup, halkı için her şeye kadir olduğunu gösteriyoruz. Suç örgütleri çocuklarımıza sözde sahip çıkıp, nefret aşılarken; biz özde sahip çıkıp sevgi aşılıyoruz. Örgütler çocukları suça ve kaosaiterken biz başarı ve huzura çekiyoruz. Devlet olarak olaylardan önce çocuklarımızı bilinçlendirip, aidiyet duygularını güçlendirip faydalı ve başarılı bireyler olarak topluma kazandırmak istiyoruz.Önlemek Tedavi etmekten İyidir mantığını benimsiyor ve önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bu nedenle Proje ve çalışmalarımız durmayacaktır” dediler.

pol

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: