18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Aralık 13:20
Yorum Yok
608
“Herşey Halk İçin”

“Herşey Halk İçin”

 “Bu Devlet Halkı İçin Her Şeye Kadir”

   İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Umut Güvercinleri” projesi kapsamında liseli gençlerimize yönelik tiyatro, sinema ve gezi gibi sosyal etkinlikleri devam ettiriyor. Bu programlar doğrultusunda kentimizde farklı liselerde öğrenim gören lise 11 ve12. sınıf öğrencilerine yeni açılan Şehit Haydar Polis Merkezi Amirliği – MOBESE binasında bulunan sinema salonunda toplumsal ve bireysel değerlerin farkındalığını arttıran filmler izlettirildi.

Çocuklar Bilinçlendiriliyor

    Gösterilen filmlerden ilki 2005 Hindistan yapımı, yönetmenliğini – senaryosunu SanjayLeelaBhansali’nin üstlendiği, hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığının konu edildiği Black (Siyah) isimli sürükleyici ve etkileyici bir film oldu. İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, “Terör örgütleri devletin zafiyet içinde olduğunu hissettirmeye çalışıyor. Biz devletin güçlü olup, halkı için her şeye kadir olduğunu gösteriyoruz. Suç örgütleri çocuklarımıza sözde sahip çıkıp, nefret aşılarken; biz özde sahip çıkıp sevgi aşılıyoruz. Örgütler çocukları suça ve kaosaiterken biz başarı ve huzura çekiyoruz. Devlet olarak olaylardan önce çocuklarımızı bilinçlendirip, aidiyet duygularını güçlendirip faydalı ve başarılı bireyler olarak topluma kazandırmak istiyoruz.Önlemek Tedavi etmekten İyidir mantığını benimsiyor ve önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bu nedenle Proje ve çalışmalarımız durmayacaktır” dediler.

pol

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: