İbrahim Yavuz’ dan “Rezerv Alan” Şikayeti

İskenderun Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yavuz zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

İnternet sosyal hesabından İskenderun Belediyesi hizmet faaliyetleri kapsamında açıklamalarda bulunan Yavuz Meclis Toplantısında Karayolları ile ilgili verilen sözlerin tutulmadığını iddia etti; ” Karayolları arazisi için park olacak dendiğinde ihale de büyük sıkıntılar olduğunu kentsel dönüş 77 hektar arazi 4 milyon tl ihale bedeli Karayolları arazisi 6 hektar 3 milyon TL olduğunda bir gariplik olduğunu söylemiştik.” dedi.

Sözler Tutulmadı!

Şimdi Karayolları civarında oturan mahalle sakinlerinden gelen bilgilere göre Karayollarını imara açmak için imza toplamaya başlanmış. Yani mahalleli imza verirse Karayolları imara mı açılacak. Umarız şehir efsanesidir.
Şimdi 4 nolu sosyal tesis de hiç bina yapılmayacaktı Kafetarya yapılmayacaktı.Dün temel atıldı kafeterya da var.” açıklamalarında bulundu.

Öte yandan Eski Sebze Hal Pazarı yeri üzerine de bir takım açıklamalarda bulunan Yavuz; “Burası rezerv alanı değil kentsel dönüşüm alanı değil. Neden diğer mahallelerde yapılmadı burada yapılıyor? İmar planlarının yapımına teşkil edecek olan olan bu geoteknik raporlar yeni mi hazırlanıyor? İhale Ankara İmar Ltd in ama bunu yapan MAD mühendislik mersin fatura kime kesilecek? şeklinde sorular yöneltti.

“İskenderun’ da Ne Oluyor?”

İbrahim Yavuz sosyal hesabından yaptığı açıklama da “8 blok yapılacakmış orada sadece jeolojik etüd yapıyor. Jeofizik yapılmıyor. Geoteknik çalışmasının da yapılması gerekir. Burada blok bazlı zemin etüdü yapıldığı anlaşılmıştır. (Karayolları ihalesinde ki şartlar burada yapılıyor) 20 mt derinliğinde jeolojik yapının ÜST YAPILAR İÇİN YETERLİ OLMADIĞI kanaatindeyiz. İşi bilenler burada eksiklik olduğunu görürler.” dedi.

re