27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
10 Ocak 16:58
Yorum Yok
1061
İGC’den “Gazeteciler Günü” Açıklaması

İGC’den “Gazeteciler Günü” Açıklaması

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Çalışan Gazeteciler Günü’nün yine buruk kutlanacağını belirterek, dillendirilen sorunların bir türlü çözüme kavuşturulamamasının sıkıntısının yaşandığını açıkladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, yazılı açıklamayla günü kutladı. Yönetim tarafından yapılan açıklamada, gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961’de kabulüyle ilan edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün her yıl olduğu gibi bu yıl da buruk kutlandığı ifade edildi.

Gazeteciler Günüyle, basın yayın organlarının yayın yapma ve halka bağımsızca haber verme özgürlüğüne dikkat çekilmesinin amaçlandığına değinilen açıklamada “Günümüzde de 212 sayılı yasadan faydalanılan yıpranma hakları da hükümet tarafından kaldırılmıştır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü artık üzüntü ve hakları elinden alınmış çalışanlar olarak buruk şekilde kutlanmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak halkı bilgilendirme çabası içerisinde olan gazetecilerin daha geniş haklar ve yaşam şartlarının genişletilmiş bir şekilde yasalarla da güçlendirileceği günleri umutla bekliyoruz” denildi.

Açıklamada, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleri olarak kentte yaşayan insanlara ve millete ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı ile halkın haber alma hakkına katkı sunmaya devam etmekte kararlı olduklarının altı çizilerek şunlar kaydedildi: “Unutulmasın ki, en demokratik ülkeler, gazetecilerin kendilerini en rahat hissettikleri ülkelerdir. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız” igc

İGC tarafından yapılan açıklamada ayrıca günü kutlamak için saat 10.00’da İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelineceği bildirildi.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: