23 Eylül 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
10 Ocak 16:58
Yorum Yok
960
İGC’den “Gazeteciler Günü” Açıklaması

İGC’den “Gazeteciler Günü” Açıklaması

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Çalışan Gazeteciler Günü’nün yine buruk kutlanacağını belirterek, dillendirilen sorunların bir türlü çözüme kavuşturulamamasının sıkıntısının yaşandığını açıkladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, yazılı açıklamayla günü kutladı. Yönetim tarafından yapılan açıklamada, gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961’de kabulüyle ilan edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün her yıl olduğu gibi bu yıl da buruk kutlandığı ifade edildi.

Gazeteciler Günüyle, basın yayın organlarının yayın yapma ve halka bağımsızca haber verme özgürlüğüne dikkat çekilmesinin amaçlandığına değinilen açıklamada “Günümüzde de 212 sayılı yasadan faydalanılan yıpranma hakları da hükümet tarafından kaldırılmıştır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü artık üzüntü ve hakları elinden alınmış çalışanlar olarak buruk şekilde kutlanmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak halkı bilgilendirme çabası içerisinde olan gazetecilerin daha geniş haklar ve yaşam şartlarının genişletilmiş bir şekilde yasalarla da güçlendirileceği günleri umutla bekliyoruz” denildi.

Açıklamada, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleri olarak kentte yaşayan insanlara ve millete ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı ile halkın haber alma hakkına katkı sunmaya devam etmekte kararlı olduklarının altı çizilerek şunlar kaydedildi: “Unutulmasın ki, en demokratik ülkeler, gazetecilerin kendilerini en rahat hissettikleri ülkelerdir. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız” igc

İGC tarafından yapılan açıklamada ayrıca günü kutlamak için saat 10.00’da İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelineceği bildirildi.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: