İKEM Sultanları Başarıya Doymuyor

İKEM’ İN SULTANLARI RAKİP TANIMIYOR

Özel İKEM Koleji Genç Kızlar Basketbol B Takımı okul sporlarında deplasmanlı ligde Türkiye Şampiyonasına çıkmak için mücadelesine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Gaziantep Sanko Koleji ile oynadığı karşılaşmayı farklı kazanan takım 28.03.2017 günü Elazığ’a gidiyor. Elazığ Spor Lisesi ile karşılaşacak olan İKEM Koleji’nin hedefi mutlak galibiyet.

Konuyla ilgili bilgi veren okulun Beden Eğitimi ve Spor Koordinatörü Antrenör Hamit DUMAN; “Hatay şampiyonluğundan sonra bölge şampiyonu olduk ve Türkiye’ de son 32 okul takımı arasına girdik. Türkiye’ de dört bölgeye sekizer takım olarak ayrıldık. Biz 4. Bölgede yer alıyoruz ve 8 takımdan oluşan 4. Bölgede dörderli iki grup oluşturuldu. Bu gruplar kendi aralarında tek devreli deplasmanlı lig oynuyorlar. Daha sonra grup birinci ve ikincileri bölgelerinde çapraz eşleşecekler. Üç maç üzerinden ikisini alan Türkiye’ nin son sekiz takımını oluşturacak. Emin adımlarla hedefe doğru ilerliyoruz. Bu bölgenin favori takımı olarak gösteriliyoruz. Bu durum bizi şımartmıyor. Kendimizden emin ve temkinli ilerliyoruz. Çünkü bunu çok istiyoruz. İnşallah her şey istediğimiz doğrultuda gerçekleşecek ve son sekize kalacağız. Akademik eğitimdeki başarısının yanı sıra sporda da başarmak ve zirvede olmak istiyoruz” dedi.