“İL BAŞKANLIĞI HAYIRLI OLSUN

Hatay AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Serpil Kara olduğunu duyunca çok sevindim. Azimli, pes etmeyen ve birlikte hareket etmeyi, dinlemeye açık, kibirsiz biridir.

İzmir Gaziemir’ de Mahalle temsilciliği, İlçe Kadın Kollarında; İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Genel Seçimde Binali Yıldırım’ ın Vekilliği döneminde SKM ekibinde başlayıp, Hatay’ a gelen ve 5 yıl Hatay’ da koordinatörlükten çeşitli kademede görev alıp 15-16 yıl evvel AK Parti saflarında mücadeleye başlayan, aslen Yayladağı’lı olup İskenderun’ da büyüyen Başkan Serpil Kara daha sonra Belen’ de Genel ve Yerel seçimlerde çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra Hatay İl Başkanı oldu.

Küçük büyük görev, insan demeden edindiği yükü layıkıyla icra etmiş her gönüllere, gözlere hitap eden bence Hatay’ ın anlayış ve dokusuna uygun profil oluşturan, kardeşlik ve ayrım gözetmeksizin her düşünceye, irtibata yatkın olan Serpil Başkana azmi ve başarısı ile İl Başkanlığı nasip oldu.

Biz Hatay’lıyız. Bizde medeniyet, farklılıklara sahip çıkma, ortak yaşam ve düşünceye saygısı olmayan insanlar ne makamda, nede ticarette başarıyı yakalar. İşte Serpil Kara ile her düşünceyi bağnazcılıktan uzak, önyargısızca oturup konuşabilirsiniz.
Bu uzun meşakkatli yolda hem evine hanım, çocuklarına anne beyine eş olan hem de inandığı davada durmadan çalışan inanmış kadına/lara Allah yolunu açık eder.
Hatay’ da maalesef AK PARTİ’ yi erkekler bu hale getirdi düzlüğe çıkartırsa kadınlar çıkartır.
Yolun açık olsun Serpil Başkanım, Hayırlı olsun
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ